Skocz do zawartości

Poprawka po nieprofesjonalnej polerce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj dostałem swój pierwszy prawdziwy samochód. (cinquecento samochodem ciężko nazwać) mianowicie golfa v w kolorze srebrnym (czyli lakier raczej twardy). Niestety stan lakieru jest tragiczny, poprzedni właściciel jak mniemam przed sprzedażą zlecił polerkę (zapewne "po znajomości" u lakiernika) czego skutkiem było powstanie ogromnej ilości hologramów (całe auto to jeden wielki hologram) a na dodatek widać wszechobecne swirle powstałe zapewne przed polerowaniem i nie wyprowadzone tą "polerką". (obstawiam G3 na lichym futrze polerskim) ale do rzeczy. W najbliższym czasie chcę się wziąć za skorygowanie powłoki lakierniczej. I tu pierwsze pytanie jak agresywną pastę wybrać? Gąbki mam 3m o zróżnicowanej twardości więc tu nei bedzie problemu. Chcę pójść w poorboysa to postanowione co wybrać SSR 2.5 i SSR1 będzie dobrym zestawem? Dodam ,że glinkę i mikrofibry mam. Ale najlepiej jeszcze dziś chciałbym zamówić pasty polerskie i inne pierdółki więc proszę o szybkie (acz sensowne) odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada - zaczynamy od najmniej agresywnych past na relatywnie miękkich

padach. Fotki stanu lakieru nie zastąpią opisu, bo każdy widzi inaczej ;)

Myślę że zakup samplerów SSR 1,2,3 ew. 2,5 (choćby u kanara) będzie dobrym wyborem.

Sample wystarczą spokojnie na ogarnięcie Golfa.

Cała reszta, to już kwestia eksperymentów z doborem pada i pasty dla uzyskania oczekiwanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem o fotkach ale takowe wykonam w dzień. Co do samplerów to w sumie nie głupi pomysł też nad nimi myślałem, ale w bliższej perspektywie mam zamiar zrobić jeszczę parę samochodów więc bardziej opłacałoby mi się kupić od razu duże opakowania. No nic od czegoś trzeba zacząć, więc zamawiam ssr 1,2,3. jutro po dodaniu fotek mam nadzieję na jakieś sugestie bardziej doświadczonych i w weekend działam :ad: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Z tego co mi kiedyś mówiłeś, to skłaniałeś się właśnie ku SSR'om, więc z tych do hologramów wystarczy Ci 2. Bo 2.5 to tylko na żółtym profilowanym padzie lub niebieskim 3M, na twardszych będzie zbyt agresywny.

 

Hologramy moim zdaniem wymagają przeważnie na każdym lakierze podobnej pracy. Inaczej z głębszymi rysami, wtedy odczuwalna jest różnica czy pracujemy na twardym czy miękkim lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety, jeszcze nie podchodziłem do polerki swojego golfa. Zbyt napięty wakacyjny kalendarz mam (najdłuższe wakacje w zyciu :-] ) Ale zdradzę ,że dziś zacząłem pracę na land cruiserze kolegi (potrzebuję kasy :P ), na pewno wrzucę jakieś fotki pod koniec tyg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.