Jump to content

Polerka one step i powłoka ochronna/wosk

Recommended Posts

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jestem tu nowy 🙂

A przechodząc do rzeczy, mam zamiar przeprowadzić pierwszą polerkę one step do tego nałożyć powłokę ochronną a to wszystko zakończyć woskiem. Jako laik chciałbym się was poradzić czy wszystko będzie w porządku.

A więc mój plan na to jest taki:

• wstępne mycie auta szamponem K2 Express
  • deironizacja przeprowadzona ADBL Vampire Liquid
  • usunięcie smoły i kleju środkiem ADBL T&G TAR AND GLUE REMOVER
  • Glinkowanie 
  • Następnie zamierzam zrobić one step przy użyciu pasty Koch F6 lub ZviZZer ONE przy użyciu pada do one step od ADBL
  • Po polerce planuję nałożenie ceramiki z K2 gravon lite
  • Na  koniec wosk SOFT99

Coś byście w tym zmienili ? Czy wosk można nałożyć bezpośrednio po aplikacji ceramiki czy jednak trzeba odczekać 24h? Cały ten proces będzie przeprowadzany na Mercedesie, jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie.

Chętnie posłucham wasz opinii i rad.

9 godzin temu, lukasz7997 napisał:

powłokę ochronną a to wszystko zakończyć woskiem

Albo jedno albo drugie zdecyduj się... - wosk nie poleży długo na ceramice i raczej nie przyjmie się, a o odwrotnej kolejności raczej zapomnij.

Lepiej daj K2, a za jakiś czas podbij czymś do powłok - tylko weź pod uwagę, że powłoka 30zł, a podbijacz do tego ze 2x tyle

Jakbym już włożył tyle roboty, to dałbym jakąś lepszą powłokę - CQ, to dobry kierunek - możesz kupić 10ml - akurat na jedną aplikację.