Skocz do zawartości

Polerka one step i powłoka ochronna/wosk


lukasz7997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jestem tu nowy 🙂

A przechodząc do rzeczy, mam zamiar przeprowadzić pierwszą polerkę one step do tego nałożyć powłokę ochronną a to wszystko zakończyć woskiem. Jako laik chciałbym się was poradzić czy wszystko będzie w porządku.

A więc mój plan na to jest taki:

  • wstępne mycie auta szamponem K2 Express
  • deironizacja przeprowadzona ADBL Vampire Liquid
  • usunięcie smoły i kleju środkiem ADBL T&G TAR AND GLUE REMOVER
  • Glinkowanie 
  • Następnie zamierzam zrobić one step przy użyciu pasty Koch F6 lub ZviZZer ONE przy użyciu pada do one step od ADBL
  • Po polerce planuję nałożenie ceramiki z K2 gravon lite
  • Na  koniec wosk SOFT99

Coś byście w tym zmienili ? Czy wosk można nałożyć bezpośrednio po aplikacji ceramiki czy jednak trzeba odczekać 24h? Cały ten proces będzie przeprowadzany na Mercedesie, jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie.

Chętnie posłucham wasz opinii i rad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukasz7997 napisał:

powłokę ochronną a to wszystko zakończyć woskiem

Albo jedno albo drugie zdecyduj się... - wosk nie poleży długo na ceramice i raczej nie przyjmie się, a o odwrotnej kolejności raczej zapomnij.

Lepiej daj K2, a za jakiś czas podbij czymś do powłok - tylko weź pod uwagę, że powłoka 30zł, a podbijacz do tego ze 2x tyle

Jakbym już włożył tyle roboty, to dałbym jakąś lepszą powłokę - CQ, to dobry kierunek - możesz kupić 10ml - akurat na jedną aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.