Skocz do zawartości

Uszczelki zewnętrzne szyb i drzwi - twarde


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko odnośnie twardszych uszczelek zewnętrznych. Czy można je doprowadzić do ładnego staniu. Uszczelki mają delikatne pory , są miejscami przytarte . Jakie środki zastosować ? Czy da się je doprowadzić do porządnego stanu w jednolitym kolorze czarnym ?

pozdrawiam

IMAG1461.jpg

IMAG1462.jpg

IMAG1463.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

Co do mycia to koledzy za pewne zaraz napiszą o stężeniach APC, ryzyku używania ADBL Tire&rubber cleaner, ja zrobiłem ostatnio sztyftem Nextzett 1Z, razem z uszczelkami wewnętrznymi zobaczymy ile potrzyma, efekt poceimnienia całkiem niezływersja dopłacona to Swissvax seal feed, ale go mi szkoda bo wymywa i tak. Pytanie czy na nich jest taki osad czy już warstwa fabryczna zeszła. Możę spróbuj w najmniej widocznym miejscu troszkę poczyścić ? 

Mam jeszcze ostatnio CARPRO Dlux, ale jakoś nie było czasu spróbować tego na gumę dookoła chromów bo chromy nie wypolerowane, na chropowatym plastiku oraz półmatowych ramionach wycieraczek przyjął się świetnie i pociemnił je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szuedat Spoko,  też jestem zarejestrowany od niedawna. 

Tak przeglądam bo akurat szukam jakichś różnych opcji,  bo czasami można coś ciekawego nawet z przed lat wyczytać - człowiek uczy się całe życie 😉😄

Ja osobiście używam Tire Wax od Soft99,  gdyż na oponach kompletnie mi nie pasuje,  ale trzeba go poprawiać co 1,5 - 2 miesiące, w zależności od myć.  Przyciemnia całkiem fajnie,  ale chciałbym spróbować czegoś innego,  może trwalszego...

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech z tymi oponami to nie wiem co kłaść, ADBL tydzień, teraz miałem Optimum tire gel i miesiąc siedzi i krpelkuje, dostał jakąś chemią na myjni i zaczął schodzić a zapowiadało się na prawde nieźle, muszę domyć i zobaczę, bo trzymał na prawdę dobrze, jakiś amerykaniec to na plastiki daje, ale sam ten żel to taki skurczybyk że pędzel to musiałem ksylenem umyc taki tłusty. 🙂

Wiesz no dzieci żóny nie ma czasu, trzeba myśleć jak zrobić żeby wyglądało dobrze i się łatwo myło.

A co  ztym Fusso cos nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szuedat Nie Fusso,  tylko Tire Wax,  to wosk dedykowany do opon.  Jak u mnie to poza kropelkowaniem i łatwiejszym domywaniem,  to nie widziałem że coś na oponach leży.  Ja natomiast oczekuję też efektu wizualnego...

Ostatnio zafascynował mnie specyfik ze stajni Elite Detailer - Creme Tire Dressing.  Po nałożeniu 2 warstw bez wycierania, to ładnie ponad 2 miesiące płucze opony tylko wodą i wszystko spływa,  a pogodę mamy jaką mamy.  Po 2 warstwach bez docierania trwałość jest dużo lepsza niż z docieraniem,  ale mocno nabłyszcza opony.  Na szczęście tylko do pierwszego mycia,  a następnie mamy śliczną satynę 🙂

No i ten zapach podczas aplikacji 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominali też o Carpro Black Out może rodzinka się zrzuci na święta, ale prędzej potrzebny Haynes Digital do Avensisa 🙂

Ostatnio patrzyłem to ten Optimum Tyre gel już taki nie czarny jak miesiąc temu ale jeszcze jest na oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.