Skocz do zawartości

Audi A8


marasec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Postanowiłem kumplowi przetrzeć :) trochę autko, Choć nie miałem zbyt dużo czasu.

A8 4.2 V8 quattro. Cudowne autko, które chciałem zobaczyć wypolerowane, więc sobie trochę przetarłem.

Relacja bardzo skrótowa i z braku czasu zdjęć też mało.

Użytych środków też nie było za wiele.

Mycie Gold Class-em

1 warstwa AG SRP i na to wosk DoDo

Co do efektu mojej pracy nie jestem zbytnio zadowolony. Z resztą czego się tu spodziewać po ręcznej polerce. Gdyby praca wykonana była polerką mechaniczną, której nie mam, to myślę, że na takim ciemnym lakierze prezentowało by się o niebo lepiej.

Widać było, że autko coś tam nabrało połysku, ale z bliska lakier był jakby taki zamglony co mi się nie podobało Jedyne czego mi brakowało w wyglądzie to uzyskanie większej głębi koloru i efektu mokrego lakieru.

Poradźcie co by można było dołożyć z kosmetyków aby uzyskać taki efekt, to następnym razem wyczyszczę autko jeszcze raz (oczywiście też ręcznie).

A oto zdjęcia:

6f5362643030c2ddm.jpg

 

18b0710fb649306am.jpg

 

d18dcb63a7a8d60bm.jpg

 

2b77140dbd4e07a5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie glinka?? Prawda jest niestety taka ze czarnego,tudzież każdego ciemnego lakieru nie da się wyprowadzić bez dokładnej maszynowej korekcji. Niestety.Znaczy nie da....wszystko się da ,ale ile to zajmuje czasu i sil ,a efekt pewnie i tak nie będzie taki jak po polerce mechanicznej.

Może jakbyś zarzucił ze 3 warstwy SRp to wyglądałoby lepiej. Ale mimo wszystko bez użycia glinki to słabo to widzę. Ona potrafi zdziałać cuda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszą polerkę na aledrogo za 120 zł i zobaczysz różnicę w efekcie. Potem dojdziesz do droższego sprzętu. Połowa ludzi na forum tak zaczynała - jedni wstydzą się przyznać a drudzy wolą o początkach zapomnieć. Gratulacje za chęci i próbę ręcznej pracy tego smoka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio, kiedyś robiłem polerkę takim tańszym sprzętem z castoramy za 80zł ale inne auto i stwierdziłem że lipa totalna. Wolałem dokończyć ręcznie Często ten sam dystans ze względu na układ dróg, korki i światła autem pokonamy tylko o połowę szybciej. Wybierając jednak auto pozbawiamy się kolejnej okazji do ruchu. W weekendy natomiast zamiast spędzania rodzinnie czasu przed telewizorem idźmy na wspólny spacer lub pojedźmy gdzieś razem na rowerze. Takie wypady integrują i pozwalają odpocząć od męczących ekranów. Jeśli już koniecznie musimy zostać w domu to zamiast typowej gry telewizyjnej wypróbujmy te z kontrolerami ruchu, aby chociaż w ten sposób złapać odrobinę aktywności. Tak samo na urlopie – nie leżmy tylko na plaży. Chodźmy na spacery, wypożyczmy rowery, nie jedźmy do sklepu autem tylko pójdźmy pieszo. Jak zawsze najlepiej przekonywać na przykładzie. Jeśli mieszkacie 2 km od swojej pracy to idąc do niej codziennie i wracając spalicie około 300 kalorii. Jeśli do tego dołożycie wieczorne wyjście z psem, podczas którego pokonacie podobny dystans, to spalonych kalorii uzbiera się już tyle, co podczas półgodzinnego biegu w tempie konwersacyjnym (czyli w takim, podczas którego możemy w miarę swobodnie prowadzić rozmowę). Jeśli uda nam się natomiast wygospodarować w tygodniu 2 godziny, to świetnie.

 

Dziwne ja swego czasu jak miałem ryske parkingową na zderzaku i ręcznie klapa. Więc kupiłem czarny pad na wiertarke i rysa poszła w zapomnienie. Więc napewno ta polerka za 120zł więcej żdziała niz ręką. Tylko trzeba bardziej uważać. Chyba , że miałeś polerke typu poniej wtedy się zgodzę

2e15bme.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
rychu, ale wtedy jakbym chciał nałożyć PB BH lub FK 300 dla uzyskania wet look-a to SRP moge jeszcze wcześniej nałożyć i na koniec wosk DoDo czy już SRP nie bardzo ?

 

Teoretycznie można, prowadziliśmy w jakimś temacie na forum dyskusję o tym.

Tylko że poprawa wyglądu była w okolicach 2% :-]

Napisz ile zużyłeś tego SRP na to duże auto bo teraz byłem na targach w Sosnowcu i koleś ze stoiska AG powiedział że na poloneza zeszła mu 1/4 opakowania 1L ale to chyba jakiś ciaprok straszny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, Nie jestem w stanie Ci powiedzieć ile zużyłem bo już wcześniej używałem do innych aut i nie zwracałem też uwagi na zawartość butelki przed i po.

 

[ Dodano: 29 Czerwiec 2010, 21:30 ]

na zdjęciach wygląda lepiej niż nie jedno auto pokazane tu na forum..

etiv no na zdjęciach też mi się nawet podoba jak już patrze na te zdjęcia kilka dni, no ale żeby było aż tak extra jak napisałes to nieeeee :| jest dużo ładnych autek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia to może fordy są najlepsze? nie wiem czy masz już w swoim focusiku ten wspaniały silnik TDCI, ale pewnie uważasz, że jest lepszy i bardziej wytrzymały od TDI.

 

po drugie kolejny raz wyrywasz moje zdanie z kontekstu, nikomu nie wciskam na siłę, że vw jest najcudowniejszy tylko wyraziłem swą opinię, jeśli się mylę proszę zacytuj fragment mej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etiv nie szalej.

Nikt nie mówi że VW to nie jest dobre auto , po prostu w PL panuje dziwny kult że auta niemieckie są dobre bo... są niemieckie i to co niektórych dziwi (mnie też choć także mam auto niemieckie).

 

Zresztą bądźmy szczerzy - VAG od pewnego czasu robi auta w żaden sposób nie lepsze od konkurencji, za to znacznie droższe i nie zawsze dopracowane technicznie (zwłaszcza silnik 2.0 TDI z początku produkcji którym VAG wydymał swoich klientów równo - http://www.vwszrot.pl ).

 

P.S.

Dlaczego w 90% salonów seata sprzedawcy odradzają 2.0TDI a polecają 1.9TDI+chip ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.