Skocz do zawartości

Jaki zestaw do skóry ciemnej w stanie bardzo dobrym ?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić jakiś zestaw do czyszczenia i zabezpieczenia sory w swoim aucie. Auto to Audi a4 z 2004-skóra w stanie bardzo dobrym, żadnych przebarwień czy uszkodzeń, niemalże idealna.

Poczytałem trochę forum ale nadal nie wiem co wybrać, bo wiadomo każdy poleca coś innego. Pod uwagę biorę 3 zestawy:

1. Colourlock - fajna cena bo 79zł - zestaw chwalony przez każdego

2. Gliptone G11 + G12 - też zbiera fajne opinie, lecz ktoś skarżył się że czyścik mógł naruszyć kolor fotola. Może to tylko jakiś zbieg okoliczności, mimo to zestaw biorę mocno pod uwagę.

3. Zymol cleaner i conditioner - zestaw najdroższy, pachnie podobno obłednie.

 

Co wybrac z tych produktów, chcę żeby skóra była matowa. Chciałbym kupić zestaw w dobrej relacji cena jakość. Zależy mi żeby czyszczenie czy aplikacja kosmetyku była bardzo łatwa, gdyż nie jestem specem w tych sprawach. Co polecicie, może ktoś testował w/w produkty i może podzielić się wrażeniami?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gliptone G11 + G12 - też zbiera fajne opinie, lecz ktoś skarżył się że czyścik mógł naruszyć kolor fotola. Może to tylko jakiś zbieg okoliczności, mimo to zestaw biorę mocno pod uwagę.

w/w nic nie usuniesz(GT15 prędzej), dobre środki, lederzentrum również czyszczą elegancko, zymola bym darował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponowalbym Ci Zaino Z9 + Zaino Z10.

W zasadzie wszystko bylo opisane na forum, ale w wielkim skrocie.

U mnie, cleaner standardowy z Colourlock nie poradzil sobie z duzymi zabrudzeniami od paska od spodni, jakie zrobily mi sie na jasnej skorze. Dobry cleaner to STARK z Colourlock, ale przy nim trzeba uwazac na aplikacje.

To co jest bardzo dobre w srodkach czyszczacych z colourlock to alikator piany, bo w Zaino jest atomizer tylko, aczkolwiek przy czystej tapicerce nie zrobi Ci to roznicy.

Wiecej info znajdziesz w watku o myciu skory.

 

Jesli chodzi o conditioner to Colourlock jakos mnie nie przekonal subiektywnie, ale sama konserwacja bdb. Po aplikacji przez pierwsze 3dni fotele sa bardzo sliskie, ale pozniej jest juz ok.

Zymol wg mnie za drogi a nie jest jakos super lepszy od Zaino, przy czym nie testowalem najdrozszej odrzywki za 160pln, a tylko ta tansza leather conditioner za 80pln.

Zaino bardzo mi przypadl do gustu, nie lepi sie, pozostawie lekki zapach skory (poza pierwszymi 3dniami kiedy to zapach jest za silny). Konserwacja bdb, nie lepi sie, skora zostaje matowa i chropowata(czyli nie sliska). Zapach utrzymuje sie 3miesiace i jak znikl to byl juz dla mnie znak, ze trzeba jeszcze raz przetrzec fotele.

Reasumujac.

Przy czystej skorze cleaner kazdy da rade, a na brudna tylko colourlock STARK(strong).

Conditioner jesli lubisz zapach skory to tylko Zaino, jesli go nie lubisz a cena Cie nie zabije to Zymol leather conditioner w cenie 80pln. Jesli za drogi to pozostaje Ci Colourlock.

Moja subiektywna propozycja to jednak Zaino Z9 i Z10

 

dsc01099aa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliptone Gt15 jest łatwy i przyjemny w aplikacji.

Cleaner Gt15 jest delikatniejszy w działaniu od Cleanera GT12.

 

Oba kosmetyki na pewno są bezpieczne dla skóry. Należy tylko przestrzegać instrukcji. :!:

Zawsze można skrócić czas aplikacji na skórę.

 

Conditoner Gliptone pozostawia wyśmienity zapach nowej skóry.

 

 

Pozdrawiam

Gliptone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliptone Gt15 jest łatwy i przyjemny w aplikacji.

Cleaner Gt15 jest delikatniejszy w działaniu od Cleanera GT12.

 

Oba kosmetyki na pewno są bezpieczne dla skóry. Należy tylko przestrzegać instrukcji. :!:

Zawsze można skrócić czas aplikacji na skórę.

 

Conditoner Gliptone pozostawia wyśmienity zapach nowej skóry.

 

 

Pozdrawiam

Gliptone

 

Zgadzam się z Tobą, to są bardzo dobre kosmetyki do czyszczenia skóry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zapach odżywki Gliptone zupełnie nie odpowiada. Przez pierwsze trzy dni w aucie śmierdzi garbarnią i nie da się wysiedzieć nawet z otwartymi szybami.

 

Polećcie jakiś mocny cleaner do jasnej skóry i odżywkę o przyjemniejszym (dla mnie) zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zapach odżywki Gliptone zupełnie nie odpowiada. Przez pierwsze trzy dni w aucie śmierdzi garbarnią i nie da się wysiedzieć nawet z otwartymi szybami.

Polećcie jakiś mocny cleaner do jasnej skóry i odżywkę o przyjemniejszym (dla mnie) zapachu.

 

Tak jak napisał Listonosz, zapach jest kwestią indywidualną. Zrób czyszczenie i konserwację Gliptone w jakiś ciepły dzień od rana. Do wieczora niech auto stoi z otwartymi szybami i po kłopocie. Zapachu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już zaino z9 i z10. O fuck jak to pachnie, zapach mnie totalnie zmiażdzył. Sama odżywka nie pachnie jakoś wspaniale, ale po nałożeniu na skrórę... dosłownie pięknie. Zapewnie nie każdemu się spodoba ten zapach, ja akurat lubię mocne zapachy i mi się podoba. Przez sam zapach produkt robi wrażenie ekskluzywnego. Cleaner Zaino z9 bardzo ładnie czyści. Jest to butelka z psikaczem więc łatwo się aplikuje. Czyści bardzo ładnie bez żadnych smug, plam czy innych niespodzianek. Po samym wyczyszczeniu miałem ochotę nie nakłądać odżywki-tak łądnie wyglądał. Odżywkę z10 nakłada się również bardzo łatwo, wystaczy mała kropla żeby objechać dość dużą powierzchnię. Nałożyłem ciut więcej odżywki i zostawiłem na noc. Rano przetrę MF i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wstepnie widziałem że skóra była bardzo matowa, jak nowa, po prostu bajka. Myślę że bliżej weekendu jak już oswoję się z produktem to zrobię foto reklację z czyszczenia i odżywania tylnej kanapy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bezwonny to też dobry zapach :) A jakiś silniejszy cleaner? Ten Colourlock jest niby soft, a będę miał do wyczyszczenia komplet naprawdę brudnych skór.

 

Zamow u nich cleaner STARK. Po prostu w zamowieniu napisz, ze chcesz wlasnie ten gdyz zalezy Ci na mocnym cleanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Nie zapomnij o szczoteczce (ułatwi Ci pracę) i forumowym rabacie.

Możesz tez zamówić zestaw i wpisać w uwagach Stark podmienimy środki. Najlepiej jednak poczekaj. Jutro przyjeżdżają nowe zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tak jak kolega AndiT mogę wszystkim polecić produkty Zaino Z9 i Z10. W aucie mam jasną skórę i pomimo iż niedawno temu była czyszczona, to cleaner Z9 jeszcze powyciagał troche syfu. Nie wspomnę o kierownicy - przed czyszczeniem świeciła się ja psu wiecie co, a po zastosowaniu Z9 i Z10 odzyskała świeży wygląd. No a ten zapch...poezja, chociaż faktycznie nie każdemu może przypaść do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.