Skocz do zawartości

Fiat Bravo


hart88

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego tu zacząć?

Tak się jakoś złożyło ,ze coś mnie uderzyło ,ze trzeba by coś zrobić wkońcu z lakierem.Kolega coś tam w temacie to najpierw nakierował na kosmetki ,a pozniej przez google natarfilem na forum.Budżet był mały bo +-200zl więc cudów nie nabyłem(produkty k2 miałem wcześniej) ,ale do walki posłużyły mi:

opryskiwacz cisnieniowy

Szampon k2 express

K2 bold (chyba tak się zwie ,do opon)

Meguiars UC

Meguiars APC

meguiars sofr foam (żółte gąbeczki)

wosk Poorboys nattys blue

gąbka chemical guys bodajrze

 

Wstępne mycie wężem+ później 2 wiadra

 

Z mikrofibr

chemical guys fluffer

coś sporego do wszystkiego z marketu

+2x mniejsze przy scieranu resztek UC no name

 

Co do wrażeń.Ogółnie pierwszego dnia po paru godzinach z lekka zszokowany jak słabne przy ręcznych robótkach odpadlem po +-6 godzinach.Co do UC kotś dobrze pisal system na 3 kroki

hantle

silownia 2 miesiace

UC :)

No ale jakoś po ok 3 dniach walki dotarłem do końca.Mimo ,ze efekt napewno jest daleki od polerki rotacyjnej to osobiście jestem pod duzym wrazeniem.Głębsze rysy miejscami pozostawały.Większość swirli poznikała (te najpotężniejsze miejscami pozostały,ale może za jakiś czas poprawię)

 

Zdjęcia nie pozostawiają złudzeń ,ze lakier nie nalezał do szczególnie zadbanych.Auto po przejściach dzięki poprzednim właścicielom,co widać i staram się wszystko doprowadzić do jak najlepszego stanu.Deske i wszytkie tj. plastiki przjechałem APC i efekt super.Piana bardzo ładnie wyciągneła brud i okazało się ,ze środem ma inny kolor jak mi się wydawało :)

 

Final efekta brakuje z uwagi na wyczerpanie się bateri w pożyczonym aparacie i postaram się cyknąć za dni kilka.Fotki też nie są super bo nie umiem się posługiwać dobrze aparatem ,ale chyba cos tam widać.przy okazji wrzucilem klamki z 500tki bo stare widać jakie były.

 

Dodam tylko ,że szkoda ,ze nie miałem glinki bo miejscami napewno cuda by zdziałała.

4.JPG

 

22.JPG

 

5.JPG

 

7.JPG

 

11.JPG

 

10.JPG

 

12.JPG

 

13.JPG

 

14.JPG

15.JPG

 

16.JPG

 

17.JPG

 

18.JPG

 

19.JPG

 

20.JPG

 

21.JPG

 

23.JPG

 

26.JPG

 

24.JPG

 

cwiartka1.JPG

 

cwiartka3.JPG

 

cwiartka4.JPG

 

cwiartka2.JPG

 

cwiartka5.JPG

 

dach1.JPG

 

dach2.JPG

 

maska1.JPG

 

maska3.JPG

lusterko.JPG

 

drzwi2.JPG

 

drzwi3.JPG

drzwi1.JPG

drzwi5.JPG

 

drzwi7.JPG

drzwi6.JPG

drzwi4.JPG

blotnik1.JPG

 

blotnik2.JPG

 

Jeśli ktoś chce większe foty to sa TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiaj niczego bezpośrednio na lakierze :acute:

 

Widać, że powłoka w tragicznym stanie, no ale dałeś jej nowe życie ;)

Gratuluję efektu, wiem, że ciężko jest go uzyskać za pomocą ręcznej roboty :mrgreen:

 

A tak nawiasem:

jak słabne przy ręcznych robótkach

 

rozwaliło mnie to :lol::D

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bardzo zaniedbane ,to widać.I nie chodzi mi o stan lakieru.Widać ze tyrane i nikt się nie przejmował. Jak na robótki ręczne bardzo ładny efekt! Aczkolwiek brak zastosowania glinki to wielki błąd! Będę zawsze uparcie namawiał do stosowania glinki.

Żeby to wszystko wyglądało naprawdę zacnie to wymyj nadkola i felgi porządnie ,zarzuć coś na oponki i zewnętrzne plastiki ;)

 

 

Ps ;ale się ten tylny błotnik rożni kolorem... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż trochę się to gryzie bo sportowe felgi i chrom na klamkach troche nie pasuje do siebie ...
Migacz boczny typu clear,usunąć ten czerwony pasek z felg i dać chromowany kapselek w otw. centrujący felgi i już wszystko gra ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migacz boczny typu clear,usunąć ten czerwony pasek z felg i dać chromowany kapselek w otw. centrujący felgi i już wszystko gra ;)

 

chromy na czarnym bardzo pasują :) i taki zabieg by mu posłużył. jednak wszystko zależy od upodobań właściciela bo o gustach się nie dyskutuje :) dla mnie chromy powinny się trzymać z dala od bardziej "sportowego" stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pracę ręczną bez polerki to efekt rzeczywiście porażający :ad:

Tym bardziej że jak rozumiem używałeś miękkiej gąbki.

 

P.S.

Czy drzwi nie były kiedyś lakierowane/wymieniane w całości ?

"Trochę" różnią się kolorystycznie od tylnego błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi kierowcy nie wiem czemu tak na foto wyszło.Normalnie jak się przyglądalem to wyglądaja tak jak cały bok.Co innego z lewej strony bo było tam troche kaszany.Dzisiaj próbowałem zrobić porządne foty całości ,ale lustrzanką na pierwsze podejście sama kaszna wyszła.Jutro 2ga próba.Do felg mam dekielki tylko wcześniej nie zakładałem ,ale juz sa na miejscu.Wpadły jeszcze inne kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego z lewej strony bo było tam troche kaszany.

Przecierz cały czas mówimy o lewej stronie.

 

Zrób jakieś foty z autem na zewnątrz w ładnym świetle, będzie można obejrzeć całkształt 8-)

Pisałeś że myłeś środek - fotek brak a jesteśmy ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem zrobić porządne foty całości ,ale lustrzanką na pierwsze podejście sama kaszna wyszła.Jutro 2ga próba.Do felg mam dekielki tylko wcześniej nie zakładałem ,ale juz sa na miejscu.Wpadły jeszcze inne kierunki.

 

jak będziesz robił fotki to z ranka albo pod wieczór (gdzy słońce jest jak najniżej) nie rób zdjec w południe bo nic na nich nie bedzie widać :D zrób fotki chetnie poobgladamy efekt końcowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś lepszego dzisiaj pstryknąłem ,ale różnią się jeszcze troche od stanu faktycznego :)W dodatku zanim foty strzeliłem to juz kurzu nałapałem.Wieczorem znacznie lepiej lakier wygląda przy delikatnym świetle.Fotele troche juz przeprałem ,ale jeszcze trzeba będzie porządnie poprawić bo z przodu jakiś zaciek się pojawil nawet.Zdjęć wnętrza przed prócz brudnych boczków brak.Ogólnie na "kieszeniach" sporo rys się pojawiło,tak samo w okolicach schowka.Ponoć opalarką fajnie się takie rzeczy likwiduje.Od nowgo tygodnia do połowy sierpnia mam wyjazd ,ale później myśle juz się zaopatrzyć w glinke,coś typowo do wnętrzna i co tam będzie potrzebne.

 

 

222.jpg

 

 

 

2.JPG

 

3.JPG

 

 

4.JPG

 

8.JPG

 

7.JPG

 

10.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

11.JPG

12.JPG

 

13.JPG

 

14.JPG

 

16.jpg

 

15.JPG

 

Taki sprzęt mi pomagał.Niestety standardową końcówką do zaokrąglonych/krzywych powierzchni nie idzie dojść

 

17.jpg

 

Z wykładziny najwięcej "ziemi" poszło.

 

18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Sokole oko Marca mówiło prawdę :D Efekt po polerce ręcznej zrobił na mnie ogromne wrażenie ,ale po pierwszych przejazdach maszyną banan z ust mi nie schodził :shock:

 

Parę tygodni minęło od korekty maszynowej i się zebrałem za wrzucenie fotek z pracy,

 

Ogólnie użyto

 

Polerka silverline siverstorm

 

pady abw niebieski płaski + pomarańcz profilowany

 

menzerna fast gloss 500 -tylko

vallet pro glinka

szampon sonax

gąbka chemical guys

ręcznik fluffer + inne fibry

apc mega

różne pędzle

ipa

opryskiwacz z bricomarche za 5zł (wyzionął ducha aktualnie)

wąż z multi-końcówką :D

poorboys nattys blue +black hole

poorboys natural look (brak fotek)

autoland bump care + wheel atack

 

Fotek po ciągle nie mam kiedy i gdzie ustrzelić więc czekajcie cierpliwie :song:

 

Stopień korekty określiłbym na 80+% zależnie od miejsc.Miejscami najgłębsze rysy pozostały ,ale stwierdziłem ,że papieru wodnego używać nie będę

Szkoda ,że brakło pasty wykończeniowej bo miejscami powstały hologramy

 

Czas pracy około 25godzin.Fotek wnętrza brak.Wspominałem już ,że połowa auta jest brzydko pomalowana ?? Te połyskujące kropki na masce itd to paprochy w lakierze itp.

 

jak znajdę czas i miejscówkę to postaram się strzelić foty auta po.Aktualnie cały free time poświęcam remontowi silnika w wsk :D

 

Fotograf ze mnie żaden ,ale coś tam się udało na 50/50 uchwycić.Na samym dole strony link do video na YT z efektami i tam chyba lepiej jak na foto widać efekty mozolnej pracy.

 

felar.jpg

 

fela2.jpg

 

fela3k.jpg

 

podtablica.jpg

 

fela5.jpg

 

opryskiwacz1.jpg

 

 

 

opryskiwacz2l.jpg

 

podpisd.jpg

 

ryski2.jpg

 

ryski1.jpg

 

ryski3.jpg

 

taktodach.jpg

umyty.jpg

umyty1.jpg

umyty2.jpg

umyty3.jpg

umyty4.jpg

umyty5.jpg

umyty6.jpg

 

Na auto poszło około 40 gram glinki.Najgorzej było na drzwiach oraz tylnym zderzaku i klapie.Po paru przejazdach glinka była czarna :!:

dach1c.jpg

 

dachcaly.jpg

 

drzwi1y.jpg

 

drzwi2.jpg

 

drzwi2gastrona.jpg

 

drzwidol.jpg

 

klapatyld.jpg

maska1.jpg

maska2.jpg

maska5050.jpg

maskakorekta2.jpg

p1040984t.jpg

p1040986gu.jpg

p1040992e.jpg

p1050006r.jpg

p1050007.jpg

p1050011f.jpg

p1050033.jpg

p1050035k.jpg

p1050042i.jpg

p1050043n.jpg

 

p1050045e.jpg

 

p1050046a.jpg

 

p1050056f.jpg

 

p1050060g.jpg

 

p1050063.jpg

 

p1050065j.jpg

 

p1050067n.jpg

 

p1050075d.jpg

 

p1050078w.jpg

 

p1050079n.jpg

 

p1050081k.jpg

p1050082q.jpg

p1050085j.jpg

p1050094w.jpg

p1050121o.jpg

p1050122z.jpg

p1050125.jpg

p1050135f.jpg

p1050150u.jpg

p1050154.jpg

p1050177y.jpg

p1050186c.jpg

p1050189n.jpg

p1050190y.jpg

p1050194b.jpg

p1050194b.jpg

p1050198j.jpg

p1050199y.jpg

p1050202q.jpg

p1050203g.jpg

p1050204gm.jpg

p1050209.jpg

p1050211a.jpg

p1050213.jpg

p1050215x.jpg

p1050218t.jpg

p1050222r.jpg

p1050224u.jpg

p1050235.jpg

p1050236u.jpg

p1050237m.jpg

p1050252.jpg

 

p1050263i.jpg

p1050268j.jpg

p1050270e.jpg

p1050276n.jpg

p1050284u.jpg

p1050287j.jpg

p1050293a.jpg

p1050296s.jpg

p1050296s.jpg

p1050307.jpg

 

p1050310cj.jpg

Ty pewnie też się wkońcu doczekasz :)

p1050314x.jpg

p1050318d.jpg

 

Dość mocno styrany jestem więc opis ubogi.Comments & Criticism appreciate :song:

 

 

 

Na zakończenie link do filmiku na YT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=zip4d9UHUlM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, tak tylko

 

Sucre, ponieważ tylko tak agresywna pasta została użyta i nie wiem czy na górze już wspominałem ,że sporo hologramów powstało.

 

Jak umyję auto i będą warunki to postaram się wrzucić foto całego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.