Jump to content

Ważne: Wyciek danych z bazy forum przed 31.12.2012 r.


Recommended Posts

  • Administrator

Informacja dla użytkowników, którzy założyli swoje konta przed grudniem 2012 rokiem.

Drodzy Użytkownicy,

chcieliśmy Was poinformować o ważnej sprawie związanej z bezpieczeństwem Waszych danych udostępnionych na forum Kosmetyka Aut.

W związku z otrzymanymi informacji o możliwości wystąpienia nieuprawnionego przetwarzania danych użytkowników Kosmetyka Aut.

Od razu przystąpiliśmy do wyjaśnienia tej sprawy. Z przeprowadzonej analizy wynika, iż istnieje duże prawdopodobieństwo pozyskania przez nieznanego sprawcę Waszych danych: adres e-mail, hash hasła. Następnie (najprawdopodobniej) część haseł została „złamana” przy użyciu tzw. tęczowych tablic. Dotyczy to przede wszystkich użytkowników, którzy korzystali z prostych haseł lub takich, które już wcześniej wyciekły z innych źródeł.

Wyciek danych miał miejsce przed grudniem 2012 roku, na co wskazuje ilość zebranych danych. Nastąpiło to najpewniej w wyniku wykorzystania luki w oprogramowaniu, z którego korzystaliśmy od czerwca 2009 do połowy grudnia 2014 roku.

Jakie kroki podjęliśmy?

Poinformowaliśmy wszystkich użytkowników zarejestrowanych przed grudniem 2012 roku o wycieku ich danych poprzez wiadomość e-mail.

Wymusiliśmy także reset haseł.

Nasze zalecenia

Prosimy również o zmianę haseł użytkowników, którzy zarejestrowali się na forum w latach 2013-2014.

Zalecamy także korzystanie z unikalnych haseł na każdym portalu, z którego korzystacie. Dobrym rozwiązanie jest również korzystanie z menadżerów haseł, które posiadają wbudowane generatory unikalnych haseł (więcej na niebezpiecznik.pl)

Na koniec chcieliśmy dodać, że obecnie wykorzystywane oprogramowanie jest w pełni bezpieczne, a także dokładamy wszelkich starań, aby było na bieżąco aktualizowane. Dodatkowo wraz z dostawcą usług hostingowych, dbamy o jak najlepsze zabezpieczenie Waszych danych.

Dziękujemy również za przesłanie informacji, użytkownikowi @Skav. Więcej na temat wycieku znajdziecie na - https://sekurak.pl/wyciek-z-przeszlo-500-serwisow-w-domenie-pl-sprawdz-czy-jestes-na-liscie/

Przepraszamy także za zaistniałą sytuację,

Administracja Forum Kosmetyka Aut!

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • Administrator changed the title to Ważne: Wyciek danych z bazy forum przed 31.12.2012 r.
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.