Jump to content
IGNORED

Pomoc w dobraniu wyposażenia

Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżym zawodnikiem w tej pięknej dziedzinie auto detailingu. Można powiedzieć że wszystko robiłem po omacku nie za bardzo posiadając jakikolwiek plan działania.

Trzy miesiące temu postanowiłem ot tak że chcę powłokę ceramiczną i po wizycie w jednym ze studiów i małym researchu zdecydowałem się na modeste bc-04 ( auto to czarne q5 ). W tzw. międzyczasie nie mogłem jeszcze oddać auta więc na bieżącą pielęgnację kupiłem bez większego rozeznania zestaw adbl z allegro tj. 

Adbl black water , interior cleaner , ssw , apc , na owady , vampire , cleaner do gum , shampoo. 

Do tego wszystkiego dokupiłem 2x fluffy niebieski z allegro do osuszania , kilka pędzli adbl , losowa żółtą szczotke do felg i SG perfect glass cleaner.

Jestem blokersem który może tylko myć na bezdotyku. Zacząłem to robić wieczorem aby móc w spokoju pojechać na 2 wiadra. Do tego czasu mój prewash był z myjni nie wiadomo czym 🙂 

Po doczytaniu forum zdecydowałem się coś z tym zrobić i zbieram się kupić pianownicę. Zamówiłem już aku xiaomi który i tak mi się przyda. Do tego planuje glorie fm30. Mam dylemat co do piany.

1. Autobrite magifoam vs bilt hamber. Który wybrać? Oba mają swoje plusy i nie umiem się zdecydować. Drugi ma o tyle problem że jest tylko od 5l więc nie kupię na spróbowanie jak już:D

2. Będę potrzebował jakiś szampon do odtykania powłoki lekko kwasny. Co polecacie?

3. Fluffy niebieskie są beznadziejne imo ? Z work stuffa brać czy jakieś lepsze używacie?

4. Do felg chcę kupić excede ultimate wheel cleaner ?

5. Excede encapsulator na przyszłość ( i wyprania kanap w salonie 😄 ). Czy to nada się do alcantary czy lepiej dedykowany produkt?

Jakbyście mięli jakieś sugestie to walić śmiało. 

W piątek odbieram swojego rodzynka, ciekawe.

Edit ssw pójdzie pewnie dla szwagra bo zmieniam na m2blast modesty.

Pozdrawiam

2. Carpro Reset - drogi ale warto
3. Fluffy faktycznie już lata świetności ma za sobą - spróbuj coś od Work Stuff
4. Używam Excede ale wybitności w nim nie zauważyłem. Przymierzam się do ADB Wheel Warior

Pozdro!