Jump to content

Pomoc w dobraniu wyposażenia


Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżym zawodnikiem w tej pięknej dziedzinie auto detailingu. Można powiedzieć że wszystko robiłem po omacku nie za bardzo posiadając jakikolwiek plan działania.

Trzy miesiące temu postanowiłem ot tak że chcę powłokę ceramiczną i po wizycie w jednym ze studiów i małym researchu zdecydowałem się na modeste bc-04 ( auto to czarne q5 ). W tzw. międzyczasie nie mogłem jeszcze oddać auta więc na bieżącą pielęgnację kupiłem bez większego rozeznania zestaw adbl z allegro tj. 

Adbl black water , interior cleaner , ssw , apc , na owady , vampire , cleaner do gum , shampoo. 

Do tego wszystkiego dokupiłem 2x fluffy niebieski z allegro do osuszania , kilka pędzli adbl , losowa żółtą szczotke do felg i SG perfect glass cleaner.

Jestem blokersem który może tylko myć na bezdotyku. Zacząłem to robić wieczorem aby móc w spokoju pojechać na 2 wiadra. Do tego czasu mój prewash był z myjni nie wiadomo czym 🙂 

Po doczytaniu forum zdecydowałem się coś z tym zrobić i zbieram się kupić pianownicę. Zamówiłem już aku xiaomi który i tak mi się przyda. Do tego planuje glorie fm30. Mam dylemat co do piany.

1. Autobrite magifoam vs bilt hamber. Który wybrać? Oba mają swoje plusy i nie umiem się zdecydować. Drugi ma o tyle problem że jest tylko od 5l więc nie kupię na spróbowanie jak już:D

2. Będę potrzebował jakiś szampon do odtykania powłoki lekko kwasny. Co polecacie?

3. Fluffy niebieskie są beznadziejne imo ? Z work stuffa brać czy jakieś lepsze używacie?

4. Do felg chcę kupić excede ultimate wheel cleaner ?

5. Excede encapsulator na przyszłość ( i wyprania kanap w salonie 😄 ). Czy to nada się do alcantary czy lepiej dedykowany produkt?

Jakbyście mięli jakieś sugestie to walić śmiało. 

W piątek odbieram swojego rodzynka, ciekawe.

Edit ssw pójdzie pewnie dla szwagra bo zmieniam na m2blast modesty.

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.