Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu wyposażenia


Denynr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem świeżym zawodnikiem w tej pięknej dziedzinie auto detailingu. Można powiedzieć że wszystko robiłem po omacku nie za bardzo posiadając jakikolwiek plan działania.

Trzy miesiące temu postanowiłem ot tak że chcę powłokę ceramiczną i po wizycie w jednym ze studiów i małym researchu zdecydowałem się na modeste bc-04 ( auto to czarne q5 ). W tzw. międzyczasie nie mogłem jeszcze oddać auta więc na bieżącą pielęgnację kupiłem bez większego rozeznania zestaw adbl z allegro tj. 

Adbl black water , interior cleaner , ssw , apc , na owady , vampire , cleaner do gum , shampoo. 

Do tego wszystkiego dokupiłem 2x fluffy niebieski z allegro do osuszania , kilka pędzli adbl , losowa żółtą szczotke do felg i SG perfect glass cleaner.

Jestem blokersem który może tylko myć na bezdotyku. Zacząłem to robić wieczorem aby móc w spokoju pojechać na 2 wiadra. Do tego czasu mój prewash był z myjni nie wiadomo czym 🙂 

Po doczytaniu forum zdecydowałem się coś z tym zrobić i zbieram się kupić pianownicę. Zamówiłem już aku xiaomi który i tak mi się przyda. Do tego planuje glorie fm30. Mam dylemat co do piany.

1. Autobrite magifoam vs bilt hamber. Który wybrać? Oba mają swoje plusy i nie umiem się zdecydować. Drugi ma o tyle problem że jest tylko od 5l więc nie kupię na spróbowanie jak już:D

2. Będę potrzebował jakiś szampon do odtykania powłoki lekko kwasny. Co polecacie?

3. Fluffy niebieskie są beznadziejne imo ? Z work stuffa brać czy jakieś lepsze używacie?

4. Do felg chcę kupić excede ultimate wheel cleaner ?

5. Excede encapsulator na przyszłość ( i wyprania kanap w salonie 😄 ). Czy to nada się do alcantary czy lepiej dedykowany produkt?

Jakbyście mięli jakieś sugestie to walić śmiało. 

W piątek odbieram swojego rodzynka, ciekawe.

Edit ssw pójdzie pewnie dla szwagra bo zmieniam na m2blast modesty.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.