Jump to content

Zestaw dla amatora

Recommended Posts

Witam wszystkich, ostatnio postanowiłem zająć się lakierem na moim samochodzie. Dopiero zaczynam zgłębiać informacje dotyczące kosmetyki i detalingu aut więc proszę o wyrozumiałość.

Ponieważ nie mam możliwości aby trzymać samochód w garażu, chciałbym zabezpieczyć lakier, aby brud w mniejszym stopniu do niego przywierał oraz aby zabezpieczyć go choć trochę przed zimą. Jeśli uda mi się do tego uzyskać efekt głębi koloru i połysku to będzie super. Samochód to Opel Astra z 2018 roku, w kolorze ciemnogranatowym.

Poniżej zestaw nad którym się zastanawiam:

szampon - TENZI Shampo Neutro 
felgi/deironizer -  K2 Roton Pro
czyszczenie opon, gum - CleanTech Tire Rubber
usuwanie owadów - K2 NUTA ANTI-INSECT  
Tar&Glue - Prickbort MAC 124 1L
czyszczenie szyb - Good Stuff Glass Cleaner/ FX Protect Glass Cleaner
dressing do opon - ADBL BLACK WATER
glinka -Good Stuff Clay Lube + Work Stuff Spot Clay Bar lub MONSTER SHINE CLAY BAR 
wosk - K2 SPECTRUM WOSK SYNTETYCZNY lub TENZI Detailer CERAMIC WAX

Szampon - widzę, że nie stosujesz piany. Na twoim miejscu dołożyłbym do jakiegoś dobrego szamponu. Jak nie masz myjki to Good Stuff Pure Shampoo będzie idealnym wyborem ze względu na łatwe wypłukiwanie.

Felgi - Roton Pro jest spoko ale deironizera używa się raz na jakiś czas. Do bieżącego mycia polecam excede ultimate wheel cleaner albo shiny garage ef wheel cleaner

Opony - cleantech spoko excede tire and rubber chyba ciut lepszy

owady - allegrini gogo insect

tar&glue prickbort spoko

szyby - korzystamz  fx protect i bardzo chwalę

dressing dużo zależy czego oczekujesz - black water lubię w sumie ale chyba są lepsze

glinka nie mam pojęcia

wosk spectrum jest fajne polecam

• Nie lubię 1