Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora


Diesel792

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ostatnio postanowiłem zająć się lakierem na moim samochodzie. Dopiero zaczynam zgłębiać informacje dotyczące kosmetyki i detalingu aut więc proszę o wyrozumiałość.

Ponieważ nie mam możliwości aby trzymać samochód w garażu, chciałbym zabezpieczyć lakier, aby brud w mniejszym stopniu do niego przywierał oraz aby zabezpieczyć go choć trochę przed zimą. Jeśli uda mi się do tego uzyskać efekt głębi koloru i połysku to będzie super. Samochód to Opel Astra z 2018 roku, w kolorze ciemnogranatowym.

Poniżej zestaw nad którym się zastanawiam:

szampon - TENZI Shampo Neutro 
felgi/deironizer -  K2 Roton Pro
czyszczenie opon, gum - CleanTech Tire Rubber
usuwanie owadów - K2 NUTA ANTI-INSECT  
Tar&Glue - Prickbort MAC 124 1L
czyszczenie szyb - Good Stuff Glass Cleaner/ FX Protect Glass Cleaner
dressing do opon - ADBL BLACK WATER
glinka -Good Stuff Clay Lube + Work Stuff Spot Clay Bar lub MONSTER SHINE CLAY BAR 
wosk - K2 SPECTRUM WOSK SYNTETYCZNY lub TENZI Detailer CERAMIC WAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon - widzę, że nie stosujesz piany. Na twoim miejscu dołożyłbym do jakiegoś dobrego szamponu. Jak nie masz myjki to Good Stuff Pure Shampoo będzie idealnym wyborem ze względu na łatwe wypłukiwanie.

Felgi - Roton Pro jest spoko ale deironizera używa się raz na jakiś czas. Do bieżącego mycia polecam excede ultimate wheel cleaner albo shiny garage ef wheel cleaner

Opony - cleantech spoko excede tire and rubber chyba ciut lepszy

owady - allegrini gogo insect

tar&glue prickbort spoko

szyby - korzystamz  fx protect i bardzo chwalę

dressing dużo zależy czego oczekujesz - black water lubię w sumie ale chyba są lepsze

glinka nie mam pojęcia

wosk spectrum jest fajne polecam

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.