Jump to content

Czym doczyścić zżółkły plastik ?


Polit

Recommended Posts

Witam,

 

mam kilka elementów wewnątrz - plastik przy boku przednich foteli i element przy mocowaniu pasa bezpieczeństwa w tylnej kanapie - które są delikatnie żółte. Myślałem, że wyglądają tak fabrycznie, ale dzisiaj zdemontowałem tylną kanapę do czyszczenia i przy okazji również w.w. plastik. Jego część, która była pod kanapą, ma zupełnie inny, biało-szary odcień (czyli taki jak reszta wnętrza).

 

Czym próbować doczyścić te elementy? APC Nielsena sobie nie poradził :(

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam ze już sobie żadna chemia z tym nie poradzi. po prostu zżółkł/wyblakł od słońca ewentualnie od papierochów palonych kartonami....Tym bardziej ze

Jego część, która była pod kanapą, ma zupełnie inny, biało-szary odcień (czyli taki jak reszta wnętrza).
Link to comment
Share on other sites

Bo były brudne w pastach/woskach, których nalot cięzko schodzi nawet po mocną chemią. W takim wypadku to nic nie pomoże, nie sądzę, żeby to były jakieś nalot chemiczne (oprócz nikotyny, ale w sumie nie wiadomo czy właściciel pali) w końcu to wnętrze.

Link to comment
Share on other sites

wiem, że może moja sugestia to barbarzyństwo, ale skoro decydujesz się na pomalowanie plastiku to może wcześniej zrobisz próbę np z jakimś płynem do usuwania smoły/owadów, degreaserem lub innym specyfikiem - oczywiście punktowo, mocno rozcieńczone...

 

Skoro i tak będzie odnawiany to może przecież przysłużyć się ludzkości :P

Link to comment
Share on other sites

Nie ma fotki, więc chyba każdy z nas może sobie tylko wyobrazić jak ten element wygląda. Niemniej przypomniałem sobie dzięki temu tematowi historię sprzed kilkunastu lat...

Kupiłem kiedyś Mercedesa Beczkę (W123) :roll: i to auto miało niesamowicie zapuszczoną pokrywę apteczki - zacieki, brudnobrązowe plamy itp. Nie radziły sobie z tym żadne środki: pianki, proszki a nawet benzyna ekstrakcyjna :wallbash:

I wtedy dostała się w moje ręce pianka o nazwie Tuff Stuff :-] Po pierwszej aplikacji i przetarciu wilgotną szmatką zobaczyłem jasnobeżowy kolor :D Drugie pryśnięcie, wytarcie i pokrywa była jak nowa :kox:

Nie wiem co to za był za brud, ale ogólnie to auto wymagało wielu godzin pucowania, żeby przyjemnie się nim jeździło :) Od tamtej pory zawsze mam taką piankę u siebie, choć już nigdy takiego efektu nie dała, bo nie było takiego elementu :-]

 

Nie chciałbym naciągać Cię na koszty, bo być może nic to nie da, ale ja do tej pory nie mogę zapomnieć tamtego efektu :D Co najciekawsze ponoć jest do tapicerki, a pokrywa była z twardego tworzywa (kto miał Beczkę, wie o czym mówię ;) )

 

http://auto-kosmetyki.kupsobie.pl/kosme ... tuff-625g/

http://cokupic.pl/produkt/STP-Tuff-Stuf ... rki-650-ml)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.