Jump to content

Karcher 720mx pompa ciągle chodzi mimo nowego zaworu


Recommended Posts

Hej, postanowiłem naprawić swoją myjkę która siedziała sobie tak z 8 lat "popsuta" - zawór przerzutowy się popsuł od niskiej temperatury.

Kupiłem nowy wsadziłem, cały mechanizm porozbieralem bo było niskie ciśnienie, niepotrzebnie zresztą. Okazało się, że trzeba było przepchać śrubokrętem to miejsce gdzie się owy zawór wkłada i śmiga, tyle, że myjka ciągle pracuje - jak patrzyłem, pompa/kompresor powinien się załączać gdy pryska się wodę - czy nie wypychanie tego siusiaka który powinien wciskać przycisk może być to spowodowane niskim ciśnieniem wody dostarczanej z kranu? (Zawór na zdjęciu).

Karcher jest szczelny, nie wypływa z niego nic bez względu czy jest uruchomiony czy nie więc winy szukałabym raczej w samym zaworze(źle go wkładam? Za małe ciśnienie wody za twarda sprężyna), ale może ktoś miał podobny problem i mógłby się podzielić.

Dostęp do myjki będę miał w piątek/sobotę.

 

Dzięki za pomoc.

aa88f370e3594792592ec719032c1cdc.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.