Skocz do zawartości

Mycie auta pod domem


Swiety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jutro mam dostać taka fajna mila paczkę z kosmetykami do auta. I wpadłem na fajny pomysł umycia auta bez myjki. Czy to wypali?. Mam studnie 18m która służy mi do podlewania działki ogrodu itp. Studia ma jaka zwykła pompę za 90zl wiadomo ze to nie pompa za 600zl itp ale da rade podlewać. I tu mam pytanie czy sposób na dwa wiadra i do tego taka woda ze studni da rade?. Generalnie najpierw chce dobrze spłukać auto z piasku itp a potem brać sie za mycie i płukanie itp. jest to dosc typowe : 50m węza ogrodowego i pistolet ogrodowy. Czy warto zaopatrzyć sie w jakieś specjalne pistolety do mycia itp ? czy mogę ta umyć auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardzo poważnie zastanowił. Sprawdź czy z tej studni nie leci woda z piaskiem. Kiedyś wrzuciłem do studni pompę o za dużej wydajnosci jak na mozliwości studni, efekt był taki, że po spłukaniu samochodu zostawały na lakierze ziarnka piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,ja również jestem nowicjuszem w tych sprawach,ale tak na chłopski rozum proponowałbym Ci zakup myjki wysokociśnieniowej.Myślę,że myjka o mocy 1300W regenerująca ciśnienie do 100 bar(koszt ok.300 zł),do użytku własnego będzie wystarczająca.Pamiętaj,że pierwszym krokiem jaki powinieneś wykonać zabierając się do mycia samochodu to jego dobre spłukanie pod ciśnieniem,w ten sposób wyeliminujesz prawdopodobieństwo dostania się piasku do gąbki,a co za tym idzie porysowania struktury lakieru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawarczyk357, właśnie myjki nie mam :P dlatego tak sie zastanawiam nad myciem popa daje tam jakieś ciśnienie nie jest zle serio ale czy starczy hmm błoto usuwa bez problemu. Ale chyba masz racje z ta myjka 300-400zl to jeszcze nie sa jakieś spore koszta. Aha i zapomniałem spytać czy wolna myc auto pod domem ? nie mam odprowadzenia do kanalizy itp a srodki sa biodegradowalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawarczyk357, właśnie myjki nie mam :P dlatego tak sie zastanawiam nad myciem popa daje tam jakieś ciśnienie nie jest zle serio ale czy starczy hmm błoto usuwa bez problemu. Ale chyba masz racje z ta myjka 300-400zl to jeszcze nie sa jakieś spore koszta. Aha i zapomniałem spytać czy wolna myc auto pod domem ? nie mam odprowadzenia do kanalizy itp a srodki sa biodegradowalne

 

 

Myślę,że myjka to dobra rzecz,a wręcz jestem przekonany że szybko zaakceptujesz jej obecność :)

Z tym myciem pod domem jest podobnie jak z myciem pod blokiem,dopóki nikt Ci nie zwróci uwagi do puty nie będziesz miał problemu.Nie mniej jednak uważam,że jest to pewniejszy sposób niż gonienie z wiadrem pomiędzy oknami bloku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.