Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu kosmetyków do posiadanego już zestawu


dimiC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu dostałem prezent urodzinowy od kobiety, w którym znalazły się kosmetyki i inne rzeczy potrzebne do pielęgnacji auta. W związku z tym mam kilka pytań 🙂

Co już aktualnie posiadam: 

- ADBL SHAMPOO - NEUTRAL PH SAFE FOR SEALANTS AND WAXES

- ADBL QD1 

- GOOD STUFF Clay Lube + Work Stuff SPOT Clay Bar 

- Collinite No. 476S

- House Of Wax HQ Applicator Wax

- WAXPRO PERFECT FLUFFY DRYER BLACK SERIES 600GSM 100X60CM

- Meguiar's Microfiber Wash Mitt

- Zestaw do skór Colourlock

- różne mikrofibry 

 

Chciałbym umyć dobrze auto, wyczyścić ze wszystkiego co się na nim zebrało, przygotować do nałożenia wosku i nawoskować. Czy do aktualnego zestawu warto dokupić coś jeszcze co mogłoby mi się przydać do tych czynności? Na pewno potrzebuję coś do owadów czy smoły, co warto zakupić żeby to dobrze wyczyścić?

Brakuje mi jeszcze czegoś żeby porządnie wysprzątać środek auta (mam na myśli kokpit, boczki drzwi) który nie był porządnie wyczyszczony przynajmniej od ponad dwóch lat, bo od takiego czasu mam auto. Jakie kosmetyki kupić żeby porządnie wysprzątać środek, a później go tylko pielęgnować? 

Mam też miejsca na lakierze gdzie pojawiły się odpryski i chciałbym sobie z nimi poradzić sam żeby nie oddawać auta do lakiernika. Mogę was prosić o sprawdzone sposoby, zestawy do kupienia aby wyprowadzić te odpryski i chociaż zabezpieczyć lakier przed rdzą? Na ten moment posiadam tylko bazę pod swój lakier z pędzelkiem.

Ostatnie już chyba pytanie, przynajmniej na ten moment to w jaki sposób radzić sobie z dbaniem o auto (głównie chodzi o mycie) w mieście przy dostępności głównie myjek bezdotykowych. Pewnie niejeden z was mieszka w mieście i radzi sobie z takimi zabiegami na myjniach bezdotykowych, możecie opowiedzieć więcej na temat tego jak to ogarniacie tak żeby nie niszczyć lakieru?

Jeśli komukolwiek zechce się odpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny 🙂 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 minutes ago, dimiC said:

Cześć, czy jest w stanie ktoś odpowiedzieć? 🙂

przed woskiem wrzuć coś na smołę, np ADBL tar&glue, prickbort, na zabrudzenia metaliczne, fajny i w dobrej cenie jest Shiny Garage. Do tego cleaner, do użycia na bezdotyku fajny jest detailink wax off. 
Odpryski no to zależy ile ich jest, trzeba zrobić zaprawki albo polakierować cały element. Jest kilka tematów na forum o tym, jak i materiałów na YT, poszukaj sobie. 
Na bezdotyku można ogarnąć wiele rzeczy, ale głównie nocą. Nie wiem z której części Krakowa jesteś, ale w okolicach Mistrzejowic jest myjnia InnWash, tam chłopaki pozwalają sobie ogarnąć auto własną chemią, jest pod dachem i z dostępem do kompresorów. Jeśli wpadniesz w godzinach w których jest względnie pusto, myślę, że nie będzie problemu z ogarnięciem sobie auta ;).
Środek auta to zależy ile chcesz wydać, budżetowo to APC 1:15, 1:20, np. Goodstuff Ice Tea, albo Koch Greenstar, albo jakieś dedykowane interior cleanery - sam używam tylko APC, więc może ktoś inny by się wypowiedział.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to w zasadzie wszystko już prawie wiem. Muszę jeszcze ogarnąć dwa wiadra z separatorami (czy bez też mogę?)

Oprócz środków na smołę, zabrudzenia metaliczne przydałoby się pewnie też coś na owady czy to co wyżej sobie poradzi? 
 

Przy myciu również coś na felgi + jakieś szczotki do alufelg, nadkoli i w zasadzie jako tako powinienem mieć już komplet chyba. Gdzie kupujecie szczotki i pędzelki, którymi czyściciel nadkola, felgi czy wnęki drzwi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro lecę dokupić resztę rzeczy, więc podpytam czy aby na pewno wszystko z tego będzie okej. 

Do środka auta czy felgi lub nadkola - ADBL APC

Asfalt, klej, smoła - ADBL Tar & Glue 

Zabrudzenia metaliczne i do felg - ADBL Vampire Liquid 

Owady - ADBL BJS 

Cleaner - Dodo Juice Lime Prime 

 

Będzie w porządku czy lepiej coś podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.