Skocz do zawartości

Pierwsza korekta MB W203 co zmienić, co dokupić


czeressnia

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł na mnie czas 😅

Do tej pory byłem jedynie obserwatorem forum i od czasu do czasu umyłem dokładniej któreś swoje auto i nawoskowałem.

Nie było mowy o poważniejszej zabawie bo nie było miejsca i warunków, ale to się zmieniło.

Nie zapadła jeszcze decyzja, na którą ostatecznie maszynę się zdecyduję ( trwa walka miedzy Hamronem z Jula i DA ADBL 9mm), możliwe, że skończy się na obu, ale to chyba nie jest dział żeby to rozstrzygać. 

Tak czy siak będzie to maszyna DA.

 

Mam do odświeżenia mojego Mercedesa C-klase W203 z 2004 roku, kolor ciemna zieleń.

Chcę zrobić dwuetapową korektę i zabezpieczyć woskiem.

To typowy daily i nie jest mi go szkoda do nauki. Jeżeli na Celinie się uda to może przy okazji zjazdów do Polski pobawię się resztą rodzinnego parku maszyn 🤣

Mam odpowiedni zestaw pędzelków, ręczników i mikrofibr, ale brakuje mi trochę chemii, past i padów.

Poniżej wstawiam listę rzeczy, które już mam i to co chciałbym dokupić.

Będę wdzięczny za weryfikację moich przemyśleń 😅

Może coś z obecnych kosmetyków warto wymienić.

Mycie i przygotowanie:

-felgi Tuga Chemie Alu-Teufel Spezial Gel

 

-Aktywna piana mam Shiny Garage Fruit Snow Foam , może warto dokupić coś bardziej agresywnego?

 

-oczyszczanie lakieru mam MacSerien Prickbort i chcę kupić ADBL VAMPIRE LIQUID 

 

-APC mam SHINY GARAGE All Around APC

 

-Szampon myślę ADBL Shampoo PRO, mam ADBL SNOWBALL HIGH PERFORMANCE ( PRO chyba będzie lepszy na początek a Snowball do późniejszej pielęgnacji?)

 

-glinka żółta ValvetPro + szampon jako poślizg (a może warto jakąś rękawice z glinką?)

 

Korekta:

Sonax CutMax i Sonax EX 04-06

Wydaje mi się, że to byłby dość uniwersalny zestaw gdyby z moją Celiną się udało może spróbowałbym z Golfem IV i Mercedesem W201

 

Pady od NATa, mikrofibrowy i gąbki od niebieskiej do czarnej

Tu mam tylko problem z ilością, starczy po jednej czy lepiej kupić więcej?

 

Do wymywania i inspekcji ADBL Wipe Out i IPA.

 

I zabezpieczenie... Mam "cleaner" Prima Amigo, ale po korekcie to chyba bez sensu i wosk COLLINITE 476S.

Zastanawiam się nad zakupem Fusso, ale czytałem, że jego aplikacja może nie być najprzyjemniejsza.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.

Niestety każdy kolejny przeczytany wątek z forum powoduje większy mętlik w głowie i niebezpiecznie zwiększa budżet a nie chcę żeby to był przerost formy nad treścią.

Mamy w rodzinie kilka samochodów, ale nigdy nie będę tego robił zawodowo i nie chce przesadzić.

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20200601_205753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.