Skocz do zawartości

Zestaw na start - prośba o ocenę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, 

wielkimi krokami zbliżam się do pierwszych, kompletnych zakupów na start przygody z detailingiem. Auta, z którymi na pewno będę miał do czynienia, to Volvo V70 2008 jasny beż, Subaru XV 2012 (prawie) czarny i milionami mikrorysek, MB W176 2014 (tutaj raczej wystarczy dekontaminacja, ewentualnie cleaner). Maszyna Roller 9mm lub Evoxa HDF8 (wciąż nie mogę wybrać..). Z czasem pojawią się pewnie auta znajomych. Wyselekcjonowałem sobie poniższy zestaw, ale chciałbym się upewnić, że będzie on zadowalający:

-Pasty:    Mothers Heavy Duty do mocniejszego cięcia lakieru czy wstępnej korekty reflektorów, Sonax EX 04-06 jako podstawowa, na której będę pewnie najwięcej działał, do one-stepów, wykańczania lakierów twardych i wycinania miękkich, plus Sonax NP 03-06 do wykończeń

-Chemia: ADBL Bonnet + szczotka adbl soft 100mm, owatrol polytrol do czernienia plastików jeśli gdzieś będzie konieczność, ADBL Vampire Liquid jako deironizer lakieru, ADBL Tar & Glue, Pure Chemie Insect Remover, Funky Witch Talisman powłoka na felgi, Meguiar's Endurance Tire Gel

- Wosk PB Natty's Red i cleaner pod niego, o ile nie będzie robiona polerka, Lusso Revitalizing Creme (tutaj mam duże wątpliwości)

-Powłoka kwarcowa na reflektory od Sonaxa Profiline Headlight Coating

Wiem, że to dział o kosmetykach, ale pozwolę sobie też napisać o padach: mikrofibra z flexipads twarda do cięcia, żółty NAT uniwersalny, czarny NAT do finishów i cleanerów. Pady na bp 125mm i 75mm. Może tak być czy powinienem mieć więcej? Ile padów minimum muszę nabyć każdego rodzaju przy braku kompresora i czyszczeniu padów szczoteczką?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi 😉

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofibrę z Flexipads bym odpuścił, u mnie rozpadła się po jednym aucie. Od siebie mogę polecić pad mikrofibrowy z Nata. Jeżeli masz budżet dorzucił bym czerwony średnio miękki pad, również że stajni Nata

Funky Witch Talisman zamienił bym na testerek Finish Kare Hi Temp, przy okazji będziesz miał wosk na zimę 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.