Jump to content

Zestaw na start - prośba o ocenę


Recommended Posts

Witam forumowiczów, 

wielkimi krokami zbliżam się do pierwszych, kompletnych zakupów na start przygody z detailingiem. Auta, z którymi na pewno będę miał do czynienia, to Volvo V70 2008 jasny beż, Subaru XV 2012 (prawie) czarny i milionami mikrorysek, MB W176 2014 (tutaj raczej wystarczy dekontaminacja, ewentualnie cleaner). Maszyna Roller 9mm lub Evoxa HDF8 (wciąż nie mogę wybrać..). Z czasem pojawią się pewnie auta znajomych. Wyselekcjonowałem sobie poniższy zestaw, ale chciałbym się upewnić, że będzie on zadowalający:

-Pasty:    Mothers Heavy Duty do mocniejszego cięcia lakieru czy wstępnej korekty reflektorów, Sonax EX 04-06 jako podstawowa, na której będę pewnie najwięcej działał, do one-stepów, wykańczania lakierów twardych i wycinania miękkich, plus Sonax NP 03-06 do wykończeń

-Chemia: ADBL Bonnet + szczotka adbl soft 100mm, owatrol polytrol do czernienia plastików jeśli gdzieś będzie konieczność, ADBL Vampire Liquid jako deironizer lakieru, ADBL Tar & Glue, Pure Chemie Insect Remover, Funky Witch Talisman powłoka na felgi, Meguiar's Endurance Tire Gel

- Wosk PB Natty's Red i cleaner pod niego, o ile nie będzie robiona polerka, Lusso Revitalizing Creme (tutaj mam duże wątpliwości)

-Powłoka kwarcowa na reflektory od Sonaxa Profiline Headlight Coating

Wiem, że to dział o kosmetykach, ale pozwolę sobie też napisać o padach: mikrofibra z flexipads twarda do cięcia, żółty NAT uniwersalny, czarny NAT do finishów i cleanerów. Pady na bp 125mm i 75mm. Może tak być czy powinienem mieć więcej? Ile padów minimum muszę nabyć każdego rodzaju przy braku kompresora i czyszczeniu padów szczoteczką?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi 😉

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Mikrofibrę z Flexipads bym odpuścił, u mnie rozpadła się po jednym aucie. Od siebie mogę polecić pad mikrofibrowy z Nata. Jeżeli masz budżet dorzucił bym czerwony średnio miękki pad, również że stajni Nata

Funky Witch Talisman zamienił bym na testerek Finish Kare Hi Temp, przy okazji będziesz miał wosk na zimę 🙂

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Mam po cztery pady każdego rodzaju czyli cztery tnące, cztery pośrednie itd. Ile padów dużych i małych zużyjesz to zależy od wielkości auta i jego bryły. Na moje amatorskie prace wystarczało. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.