Skocz do zawartości

Opel Insignia - Czarny lakier - zestaw do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

W temacie jestem nowy, mieszkam w bloku, więc będę musiał przyatakować myjnie bezdotykową wczesnym ranem by nie robić kolejki 😉 . Obiektem do detailingu będzie Opel Insignia  - CZARNY CARBON FLASH METALIK. 

Zamierzam kupić maszynę polerska DA Harmon z Julii. Widziałem, że z tanich opcji jest tutaj często polecana. Na samym dole podałem informacje o tym co już posiadam. Cały czas potrzebuję wielu kosmetyków, podałem poniżej co jeszcze zamierzam zakupić - jeżeli macie jakieś tańsze, sprawdzone alternatywy to prosiłbym o pomoc, co bym nie poszedł z torbami :D.  Jeżeli coś można pominąć albo powinno zostać dodane to też proszę o opinię. 


 

1) Mycie wstępne:

aktywna piana: ADBL YETI CHEMICAL BERRY

pianownica: ( po filmikach, które obejrzałem wydaje mi się, że wygrywa Marolex Axel 2000 2L, Zastnawiam się między wersją 2L a 3L. Jako, że akcja będzie się odbywać na myjni bedotykowej i im szybciej opryskam całość za jak najmniejszą ilością nabijania pianownicy tym lepiej. Czy pojemność będzie miała tutaj znaczenie? Więcej powietrza, większe ciśnienie itp. ?

2) Mycie zasadnicze:

SHINY GARAGE SLEEK PREMIUM SHAMPOO 1L

MONSTER SHINE WIGGLE

MONSTER SHINE FLUFFY DRYER RĘCZNIK DO OSUSZANIA LAKIERU PO MYCIU AUTA 90X60CM

Wiaderka (jakieś najtańsze + separator)

 

3) Dekontaminacja ( Czy trzeba rozbijać na te dwa produkty czy deironizer i IPA bądź benzyna ekstrakcyjna wystarczą ?)

3.1) Deironizer: TENZI Detailer KRWAWA FELGA 600 ml

3.2) Smoła, asfalt itp.: Detailer Tar & Glue Remover 300 ml

4) Glinkowanie: Glinka Bilt Hambler soft  (widziałem, że jest tu mocno polecana, podejrzewam, że na tym nie ma co oszczędzać )

5) Polerowanie:

Zamierzam kupić polerkę DA HAMRON z Julii. Czy możecie polecić jakieś pady na start do polerowania i nakładania wosku( myślałem o lekkiej polerce - polish, finish bo nie mam doświadczenia).

Pasta polerska, czytałem na jednym z forów o tej: MENZERNA 3500 SUPER FINISH WYKAŃCZAJĄCA POLERSKA ŚREDNIE LAKIERY 250 ML. Czy to zrobi jakąś różnicę?

 

Co już posiadam:

 

Autoland do usuwania owadów

APC od RR Customs

K2 Tapis – do tapicerki

K2 Bono black – do opon

Kilka najtańszych ścierek z mikrofibry – używam do nakładania dressingu, polerowania wosku

Zwykły pędzelek malarski – metalowe części oklejone taśmą izolacyjną

Dressing do środka – Poorboys's World Natural Look Dressing

Alkohol Izopropylowy

Wosk Coolnite 476S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.