Jump to content

Opel Insignia - Czarny lakier - zestaw do oceny

Recommended Posts

Witam Was serdecznie,

W temacie jestem nowy, mieszkam w bloku, więc będę musiał przyatakować myjnie bezdotykową wczesnym ranem by nie robić kolejki 😉 . Obiektem do detailingu będzie Opel Insignia  - CZARNY CARBON FLASH METALIK. 

Zamierzam kupić maszynę polerska DA Harmon z Julii. Widziałem, że z tanich opcji jest tutaj często polecana. Na samym dole podałem informacje o tym co już posiadam. Cały czas potrzebuję wielu kosmetyków, podałem poniżej co jeszcze zamierzam zakupić - jeżeli macie jakieś tańsze, sprawdzone alternatywy to prosiłbym o pomoc, co bym nie poszedł z torbami :D.  Jeżeli coś można pominąć albo powinno zostać dodane to też proszę o opinię. 

1) Mycie wstępne:

aktywna piana: ADBL YETI CHEMICAL BERRY

pianownica: ( po filmikach, które obejrzałem wydaje mi się, że wygrywa Marolex Axel 2000 2L, Zastnawiam się między wersją 2L a 3L. Jako, że akcja będzie się odbywać na myjni bedotykowej i im szybciej opryskam całość za jak najmniejszą ilością nabijania pianownicy tym lepiej. Czy pojemność będzie miała tutaj znaczenie? Więcej powietrza, większe ciśnienie itp. ?

2) Mycie zasadnicze:

SHINY GARAGE SLEEK PREMIUM SHAMPOO 1L

MONSTER SHINE WIGGLE

MONSTER SHINE FLUFFY DRYER RĘCZNIK DO OSUSZANIA LAKIERU PO MYCIU AUTA 90X60CM

Wiaderka (jakieś najtańsze + separator)

3) Dekontaminacja ( Czy trzeba rozbijać na te dwa produkty czy deironizer i IPA bądź benzyna ekstrakcyjna wystarczą ?)

3.1) Deironizer: TENZI Detailer KRWAWA FELGA 600 ml

3.2) Smoła, asfalt itp.: Detailer Tar & Glue Remover 300 ml

4) Glinkowanie: Glinka Bilt Hambler soft  (widziałem, że jest tu mocno polecana, podejrzewam, że na tym nie ma co oszczędzać )

5) Polerowanie:

Zamierzam kupić polerkę DA HAMRON z Julii. Czy możecie polecić jakieś pady na start do polerowania i nakładania wosku( myślałem o lekkiej polerce - polish, finish bo nie mam doświadczenia).

Pasta polerska, czytałem na jednym z forów o tej: MENZERNA 3500 SUPER FINISH WYKAŃCZAJĄCA POLERSKA ŚREDNIE LAKIERY 250 ML. Czy to zrobi jakąś różnicę?

Co już posiadam:

Autoland do usuwania owadów

APC od RR Customs

K2 Tapis – do tapicerki

K2 Bono black – do opon

Kilka najtańszych ścierek z mikrofibry – używam do nakładania dressingu, polerowania wosku

Zwykły pędzelek malarski – metalowe części oklejone taśmą izolacyjną

Dressing do środka – Poorboys's World Natural Look Dressing

Alkohol Izopropylowy

Wosk Coolnite 476S