Skocz do zawartości

Turtle Wax - Safe Cut


Gość pawlo0809

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy mleczko Turtle Wax - Safe Cut skutecznie usunie zarysowania od szczotek na myjni oraz koliste zarysowania na lakierze? Czy lepszy będzie ten sam produkt w postaci pasty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nadaje sie bardziej do dzialu http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=11, z reszta goraco polecam Ci lekture znajdujacych sie tam tematow.

Przydalo by sie zdjecie lakieru, samo stwierdzenie "rysy od szczotek" za duzo nie mowi o rozmiarze problemu oprocz tego, ze sa rysy.

Ewentualnie mozesz zadac pytanie w dziale: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum. ... bcfe142d95

 

Jesli chodzi o same produkty, to niestety nigdy z nich nie korzystalem. Jesli mialbym zgadywac (na zasadzie domyslow), zalozyl bym ze pasta bedzie bardziej scierna niz mleczko. Czy usunie rysy? Mozliwe, ze tak. Jednak obawial bym sie o:

- sciernosc srodkow w sensie bezpieczenstwa

- koniecznosc wykonczenia - chodzi o to ze lakier moze stac sie matowy i wymagac wykonczenia jakims finishem

Pozatym pozostaje pytanie czy szukasz czegos do pracy recznej czy z maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja używałem takiej pasty - EFFACE RAYURES, ten Turtle Wax - Safe Cut wygląda bardzo podobnie i cenowo i w opisie. Do usuwania swirls to się raczej nie nadaje - czuć pod palcami środki ścierne, efekty średnie, zdecydowanie lepiej się pracuje PB SSR1 i ryzyko uszkodzenia lakieru mniejsze.

Pasta teoretycznie do głębszych rys, do stosowania miejscowego.

Lakieru nie zmatowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania swirls to się raczej nie nadaje - czuć pod palcami środki ścierne

 

A o co chodzi z tym usuwaniem swirls? Bo trochę zielony jestem w tym temacie.

 

A do usunięcia kolistych zarysowań i odświeżenia lakieru na masce to lepsza będzie pasta czy mleczko???

A po użyciu mleczka, powinno się jeszcze nawoskować karoserię??? Czy samo mleczko zrobi dobrą robotę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem takiej pasty - EFFACE RAYURES

też ją używałem, na lakierach z grupy vag ciężko sobie radzi, ale na fiacie bravo kolor czerwony ferrari, poradziło sobie niesamowicie

nie wiem może lakiery fiatowskie są bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.