Skocz do zawartości

Dziwny lakier


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow i Panie jesli tutaj siedza ;)

 

Opisze po krotce moj problem a zarazem dla mnie zagadke.

 

Kupilem samochod, ogarnalem sobie mechanicznie pojazd i jest fajnie. Postanowilem zadbac teraz o polysk ze wzgledu na prawie sloneczne dni i niedzielne wyjazdy.

 

Wiec: Zauwazylem ze lakier jest cos jak papier scierny, gladzac dlonia slychasz doslownie takie szzzzz szzzzzzz, ma ryski i dziwne ciemne kropki, cos jak po ptasiej kupie i nie umyte ( wzarlo sie chyba w lakier )

 

I teraz co zrobilem. Wczoraj po umyciu i przetarciu do sucha postanowilem poprobowac cos na przedniej masce i blotnikach. Nalozylem Paste Tempo pol scierną, poczekalem az wyschnie i jazda ze szmatką. Wzialem jakas bawelniana i ? Po wytarciu do czystej powierzchni, lakier zrobil sie gladziutki i sliski. Niestety, zostaly na nim malitkie ziarenka, cos jak piasek pod lakierem....

 

Nie robilem nic wiecej bo nie chce czegos zepsuc.

 

I tu pytania. Czy moge cale auto przeleciec Tempo ? Nie chce kupowac polerki tylko po to zeby raz sobie przeleciec samohod.

 

Sa jakies srodki nie niewiadomo jak drogie zeby z szorstkosci dorobic sie sliskiej i w miare gladkiej powierzchni ?

 

Co chce uzyskac ? Chce delikatnie odnowic lakier mozliwie tanio, nie jestem przy pieniadzach wiec to mi nie na reke. Malymi kosztami na tyle ile sie da uzyskac cos lepszego od tego co jest teraz i tak bede zadowolony...

 

Przeczytalem pare tematow o takich rzeczach ale nie znalazlem tam odpowiedzi dla mnie poprawnej..

 

Dziekuje i pozdrawiam wszystkich ktorzy maja super perelke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra szkoła - papier wodny i pasta tempo dobra na wszystko :D

Tylko że tak robiło się w latach 90 i tylko w autach rodzimej produkcji.

 

Zalecałbym wrzucić fotki lakieru i zacząć rozglądać się za glinką (podstawa, próbka 3zł starczy na auto).

Reszta wyjdzie po fotkach (najlepiej macro).

 

P.S.

Nie stosowałem nigdy tempo ale raczej używa się jej od razu a nie jak wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellrider, poczytaj najpierw o glinkach, potem o produktach ściernych, a na końcu o produktach AIO (all in one) Zarwij kilka nocy przed komputerem, pozadawaj pytania i na końcu odwiedź sklepy internetowe z działu "Usługi pielęgnacji, rabaty i zniżki dla forum" Tam są co najmniej 3 sklepy, które sprzedają sample (próbki) kosmetyków tj FinishKare, Poorboys, Collinte, w przyzwoitej cenie.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.