Skocz do zawartości

Słaby zasięg WI-FI w domu. Jak rozwiązać problem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pociągnij kable na każde piętro i podłącz dwa urządzenia Ubiquiti UniFi AP. Urządzenia zasilane są POE więc do każdego dociągasz tylko kabel ethernet. Możesz zdefiniować kilka sieci wifi, np. dla rodziny i dla gości z separacją klientów. Nie będzie efektu przełączania sieci. Rozwiązanie stosowane np w hotelach. Nie jest najtaniej, ale gwarantuje że działa. W razie czego możesz dokładać kolejne urządzenia i tym samym rozszerzać działanie wifi. A AP w routerze TP-Linka wyłącz całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rozwiązanie fajnie tylko koszt jednego urządzenia to ok 400zł, a jak mogę mieć podobny efekt przy wykorzystaniu tego routera co mam teraz i dołożeniu access point lub wzmacniacza do gniazdka za 100zł to czemu nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o Ubiquiti i może faktycznie warto zainwestować w ich sprzęt opinie ma dobre. Tylko pytanie czy jakbym zakupił jedno urządzenie Ubiquiti AP postawił go na parterze podłączonym POE z rutera tp link, a na piętrze miał ten ruter co mam to czy to zdałoby egzamin? W przyszłości pewnie bym zainwestował w drugi Ubiquiti i problem z głowy.

Drugie pytanie czy kupić Uniquiti AP 2.4GHz za ok. 280zł czy lepiej dołożyć 100zł i kupić 2.4 i 5 GHz za 380zł. Czy jest mi to potrzebne w użytku domowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kupiłem Unifi AP AC LITE, i jestem na razie średnio zadowolony konfiguracja to droga przez mękę, a teraz zasięg samego AP bardzo słaby ok. 10m. Mój stary TP-Link ma zasięg jakieś 8x lepszy. Generalnie jeżeli ja widzę AP to zasięg ok, ale jak tylko nie jestem go wstanie zobaczyć wzrokowo to już zasięgu 1 kreska, przy otwartych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.