Skocz do zawartości

Pranie tapicerki po oleju napędowym


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najbliższym czasie zawita do mnie "na warsztat" Opel Vectra B kombi. Klient powiedział dzisiaj, że przez parę dni jeździł z poluzowanymi przewodami paliwowymi i trochę oleju napędowego powędrowało pod tylną kanapę i na tylną wykładzinę.

 

Wcześniej zdarzało mi się usuwać drobne plamy po ropie, ale z relacji klienta wynika, że jest tego po prostu dużo.

 

Uprzedziłem klienta, że będzie ciężko z usunięciem samego zapachu i będzie musiał podjechać do mojego znajomego, który wykonuje ozonowanie wnętrz (dzielimy się robotą w razie potrzeby).

 

Mam chwilę czasu na zorganizowanie środków potrzebych do wyprania tych elementów - jakieś propozycje? Obecnie mam na stanie: parę miarek proszku RM760, płyn do prania z Karchera (RM769 bodajże), APC Megsa, APC Cartec, płyn do czyszczenia wnętrz Cartec.

 

Czekam na Wasze sugestie - czy ktoś spotkał się z dużą ilością oleju napędowego do usunięcia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli olej nie jest stary usuniesz wszystko bez problemu jedynie potrzebny srodek do plam tłustych i oleistych, miałem ostatnio klienta który woził baniaczek z ropa w bagazniku i mu sie ulało delikatnie mówiac, był u mnie po około 2 tygodniach od tego zdarzenia ..... jako odplamiacz posłuzył mi srodek tenzi do prana ekstrakcyjnego w dosyc duzym stezeniu działa bardzo fajnie na tłuste plamy (o ile dobrze pamietam 1:3)

 

da rade, zapach tez spokojnie usuniesz, wywietrzyc odkurzyc, przeprac ewentualnie miejsce potraktowac jakims neutralizatorem zapachów (ja uzywam równiez TENZI)

 

pozdrawiam

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie plusem operacji jest ze olej napedowy tak szybko nie wysycha, ale nie wiem ile czasu uplynelo od "dewastacji" podłogi...

 

minusem tej roboty jest to, ze klient probowal juz tam cos kombinowac... jak to byl vanish to zaczna sie schody...

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

plamy z oleju i rozlanej ropy(samochód mechanika,gęsto i czesto wykorzystwany do przewozenia róznych częsci)

uzyłem produkt TENZI top efekt str jako presprey(szczotka w ruch i ładna piana która usuneła wiekszośc plam) i wypłukałem ekstrakcja rm 760

DSC00126.JPG.b417c0adb0af3c5899a008cdd4ab04aa.JPG

DSC00119.JPG.1f93bdd74ef0f20be8075b3308cd2896.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat się rozwija... Klient do dzisiaj się nie odezwał z niewiadomych przyczyn... W międzyczasie robiliśmy podobny przypadek, ale ropa była w bagażniku... RM 760 mimo, że jestem wyczulony na ten produkt, dał radę...

 

Czekamy dalej na inne kombinacje...

 

PS. Uprzedzam pytania, dlaczego jestem wyczulony - kiedy go stosowaliśmy kilka razy zdarzyło się, że ktoś nieopatrznie "kliknął" małą ilość na plastik - na drugi dzień kiedy chcieliśmy konserwować (nabłyszczyć) plastik plamy były bardzo widoczne i bardzo trudne do usunięcia... Przestrzegam przed nadmiernymi ilościami produktu i polecałbym dokładne wypłukiwanie materiału po nim...

 

Sorry za OT...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Uprzedzam pytania, dlaczego jestem wyczulony - kiedy go stosowaliśmy kilka razy zdarzyło się, że ktoś nieopatrznie "kliknął" małą ilość na plastik - na drugi dzień kiedy chcieliśmy konserwować (nabłyszczyć) plastik plamy były bardzo widoczne i bardzo trudne do usunięcia... Przestrzegam przed nadmiernymi ilościami produktu i polecałbym dokładne wypłukiwanie materiału po nim...
Wszystko prawda-poza tym ma same zalety :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.