Skocz do zawartości

Pranie ekstrakcyjne- poprawka po samodzielnej robocie


Wiechu3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu zajmuje się praniem ekstrakcyjnym tapicerek i dywanów. Wiele zgłoszeń mam od ludzi, którzy próbowali prac tapicerkę ręcznie dostępnymi w sklepach chemicznych typu Rossman środkami. Efekt jest niezadowalający, powstają tylko ciemne plamy od brudu o wiele zacieków. Problemem jest to, że ludzie dzwoniąc po mnie oczekują idealnego efektu nowej tapicerki, a niestety plam po tych środkach nie idzie usunąć. Zostają po praniu. Odkurzacz zaciąga już idealnie białą pianę, a plamy zostają. Próbowałem stosować środki w mocniejszych rozcieńczeniach, niestety bez skutku. Może być tak, że te środki po prostu utrwaliły brud? (Stosowałem Maxifi Master Pre Spray i Power Rinse)

Kolejna sprawa to bardzo stare tapicerki meblowe mające po 20-30 lat. Na tych jawnych pozostają czarne ślady głównie na rogach, tak gdzie trzyma się nogi (na zgięciu). Tych tapicerek także nie jestem w stanie doprać. Jest możliwe to, że brud w nich jest po prostu tak stary, że nie da rady go wyprać? Co mam takim ludziom mówić, często po prostu głupio mi wziąć pieniądze za pracę, której efektów po prostu nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moze tak byc, ze w tych miejscach nie ma juz koloru. I tyle. Ludzie niestety uwazaja, ze jak kiedys bylo ladne to przez 5 czy 10 lat przeciez sie nie wytarlo nic ani nie zniszczylo. Tego wlasnie nie nawidze w tej branzy... Mozesz probowac odplamiac mocnym stezeniem, ale na ryzyko wlasciciela.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.