Skocz do zawartości

Zestaw na wstępne "ogarnięcie" auta.


Arges

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od niedawna zajmuję się handlem używanymi samochodami (zajęcie dodatkowe). Auta te wymagają czyszczenia oraz drobnej polerki (liczne rysy na lakierze) - samochody 3-6 letnie, różne marki i kolory. Niestety, na terenie jest tylko 1 osoba która zajmuje się takimi rzeczami, a czas oczekiwania do niej to ponad miesiąc. Kolejne są oddalone o kawałek drogi (ok 1,5h w jedną stronę). Nie mogę pozwolić sobie na zamrożenie pieniędzy na taki okres oraz na dojazdy w godzinach w których te zakłady są czynne (jestem w pracy) dlatego zamierzam samemu przygotowywać te pojazdy. I teraz pytania do Was - doświadczonych ludzi w zakresie kosmetyki samochodowej oraz pasjonatów.

1. Rozumiem że do umycia zewnętrznego potrzebuję - jakiegoś płynu uniwersalnego, piany, czegoś do opiłków metalu i smoły, do czyszczenia felg oraz opon, szczotkę do zagłębień w felgach oraz nadkoli i rękawicę do reszty, do tego wiadra i mikrofibry

2. Do prania środka - zastanawiam się nad odkurzaczem parowym lub ekstrakcyjnym. (Pamiętam o szczotkach i pędzelkach). Który z tych sprzętów będzie bardziej skuteczny, praktyczniejszy i możecie mi polecić na początek?

3. Czy do czyszczenia oraz zabezpieczenia plastików w wewnątrz oraz zewnątrz muszę mieć osobne specyfiki czy mają zastosowanie te same ? Czy wystarczą tylko dwa: jeden do czyszczenia i jeden do konserwacji ? 

4. Co do korekty lakieru - na początki rozumiem glinkowanie, polerki DA i wosk. Do polerki proszę o informację jakie są najbardziej uniwersalne pady - gramatura, wymiary; oraz pasty. Czy polerką DA mogę również potraktować szyby (przednia) i lampy ? Jakie pady do szyb i lamp ? Czy osobne do lamp i osobne do szyb czy mogą być jedne ? Na koniec oczywiście wosk. 

5. Czyszczenie silnika - specjalny preparat czy można zastosować np APC

 

Forum przerzuciłem jednak nie znalazłem potrzebnych informacje. Nie posiadam również wystarczającej ilości czasu aby siedzieć kilka dni i szukać dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc. Nie oczekuję sugerowania marek, firm itp. Proszę tylko o informację, w jaki sprzęt powinienem się jeszcze wyposażyć, z czego zejść i co zmienić. Podkreślę, że auta mają się podobać przeciętnemu Kowalskiemu. Budżet 1,5-3tys zł (sprzęt + środki).

 

Garaż, halogeny, myjkę ciśnieniową posiadam. 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

~Arges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arges czyli zarejestrowałeś się na forum i liczysz na gotowca?

1. Jest na forum cała instrukcja i spis potrzebnych produktów do mycia zewnętrznego, bez problemu do odnalezienia.

2. Jest cały dział z testami sprzętów. Oraz jest kilka modeli szczególnie polecanych na forum.

3. Możesz te same, generalnie te na zewnątrz są mocniejsze, ale źle pachną. Generalnie starczy APC i coś do konserwacji.

4. W ciągu ostatnich kilku dni było dużo wypowiedzi na ten temat.

5. Można APC, można coś mocniejszego, wszystko zależy od stanu silnika.

 

Wszystkie informacje są na forum. Godzina-dwie sumiennego czytania i na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.