Jump to content

Wosk do stosowania na myjnię ręczną


Recommended Posts

Witam. W związku z tym że prowadzę ręczną myjnię chciałbym się spytać was jaki polecacie wosk do używania z firmie?? Cechy które musi posiadać to: łatwość nakładania, docierania, nie brudzący plastików i przede wszystkim trwałość. Dotychczas używałem wosku Parzelack z teflonem (łatwo się nakłada i dociera, ale niestety mało trwały- po 2-3 myciach pianą aktywną już go nie ma), używałem też politury na bazie twardego wosku firmy Nigrin. Co byście mi polecili??

Link to comment
Share on other sites

niestety mało trwały- po 2-3 myciach pianą aktywną już go nie ma
Nie wiem czy jakis wosk przetrwa traktowanie aktywna piana.

Poorbooy's Natty's Red nie brudzi plastikow (pewnie inne Natty's tez nie). Co wiecej nadaje im ladny polysk, jednak nie spelnia kryteriow jesli chodzi o trwalosc. Tutaj najlepiej sprawdza sie sealanty czy woski syntetyczne, np Collinite i Finish Kare.

 

Nie wiem jak wiele czasu poswiecane jest na auto ale jak pisano na forum bardzo wazne jest przygotowanie powierzchni pod wosk. Pomijajac wczesniejsze kryteria, jesli nie mozna pozwolic sobie na caly proces przygotowania lakieru zastanowil bym sie nad skorzystaniem z jakiegos AIO, np Meguiar's Cleaner Wax Paste.

Link to comment
Share on other sites

Na myjni zajmujemy się wszystkim więc nie ma czasu na przygotowywanie powierzchni (glinkowanie itd). Samochód jest myty dokładnie, suszony i później naklada się wosk. Klienci żadko sobie rzyczą woskowanie ręczne u mnie (tereny wiejskie, wiejsko-miejskie) i powszechnie stosujemy hydrowosk. Ale chcialbym mieć taki wosk który by działał porządnie i żeby klienci to widzieli też.

Link to comment
Share on other sites

to zakup tego COLLINITE 845 będzie się trzymał dość dobrze na nieprzygotowanym lakierze a auto będzie się jako tako błyszczało, myślę że może wytrzymać nawet miesiąc ;)

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem jak nie przygotowana powierzchnia to tylko All in One - produkty ze średniej półki średnio się nakłada na lakier nie przygotowany. Sprawdziłem to dwukrotnie i więcej nie zamierzam.

Link to comment
Share on other sites

I tak naprawdę nie ma praktycznie żadnej wytrzymałości, niby posiada sealant w swoim składzie ale w porównaniu do czystych wosków/sealantow jego wytrzymałość praktycznie nie istnieje.

Link to comment
Share on other sites

Narazie z tego co słyszę to ten collinite 845 jest dobry. Czy jeszcze coś dobrego jest. Jake są tak naprawdę trwalości tych wosków, bo pisze na pakowaniach ze po 6, 7 miesięcy wytrzymują a tak naprawdę to miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
Czy jeszcze coś dobrego jest. Jake są tak naprawdę trwalości tych wosków, bo pisze na pakowaniach ze po 6, 7 miesięcy wytrzymują a tak naprawdę to miesiąc.

 

6-7 miesięcy na przygotowanej powierzchni, myjąc szamponem a nie aktywną pianą jest jak najbardziej realne w przypadku Colli.

Link to comment
Share on other sites

trwalości tych wosków, bo pisze na pakowaniach ze po 6, 7 miesięcy
na odpowiednio przygotowanym lakierze ;) kolega go stosuje na służbowym aucie, nic nie przygotowuje tylko smołę ściąga i leci z woskiem, u niego wytrzymuje około miesiąca. Jest jeszcze jeden http://www.all4auto.pl/collinite-liquid ... p-488.html co do tego to nie wiem jak z trwałością :idea:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.