Skocz do zawartości

2 busy do regeneracji


Gość propainter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

2 miesiące temu zakupiłem busa do firmy, 2 letnie ducato w kolorze białym, robiło 100tys km rocznie, i myte było może 2-3 razy od nowości, więc lakier nie wygląda zbyt ciekawie, nie jest tragicznie, ale są dość często występujące zmatowienia jak i widoczne zacieki.

 

Drugi mój bus to 10 letni hyundai, czerwony,a co za tym idzie, wypłowiały kolor, jakieś ryski mniejsze, większe.

 

Zwykłe mycie nic nie dało(byłem przekonany, ze te zacieki puszczą), a pastą K2 Tempo, jak i meguiars ScratchX, które do tej pory stosowałem miejscowo na jakieś ryski, pewnie by i dały rade, ale busy są duże i ręcznie bym się zajechał, dlatego zacząłem szukać w necie informacji jak się tego pozbyć, zapewne mógłbym je oddac do jakiejś firmy, ale jak już wspomniałem w "powitalni", lubię dbać o samochody, więc sam chciałbym doprowadzić je do "ładu"

 

 

Poza tymi busami posiadam swoje prywatne samochody, czarną perłę toyotę avensis oraz "gwiezdne niebo" renault kangoo, mam je od paru lat i ich lakier jest moim zdaniem w bdb stanie, ale z chęcią bym przywrócił im "salonową" głębię koloru, gdyz przez te pare latek kolor jednak trochę stracił na wyglądzie, poza tym, w kangoo po zimie pojawiło się parę zadrapań.

 

Obecnie używam takich produktów:

 

meguiars:

 

Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

 

ScratchX

 

Gold Class Liquid Car Wax

 

Endurance High Gloss

 

Quik Interior Detailer

 

oraz "trochę" produktów sonaxa, k2 do usuwania smoły z nadwozia, do usuwania owadów, itp.

 

 

Przejdźmy do rzeczy, w tym tygodniu muszę zakupić polerkę oraz kosmetyki potrzebne do doprowadzenia lakieru do ładu, gdyż w przyszłym tygodniu mam wolne i planuję zając sie samochodami. Piszę tutaj, gdyż chciałbym się dowiedzieć, co muszę kupic aby doprowadzic kazdy z tych 4 samochodów do stanu salonowego. Przeczytałem już trochę wątków na tym forum, ale lepiej bedzie, jak ktoś mi doradzi co dokładnie kupić pod konkretny lakier, a więc czas na parę zdjęć:

 

Zacznijmy od ducato, jak widać na zdjęciach, praktycznie na całym samochodzie są zmatowienia i zacieki:

 

img2857b.jpg

 

img2858d.jpg

 

img2860e.jpg

 

Prawy tylny panel-błotnik(od szyny drzwiowej), był malowany, przez co na tym zdjęciu dobrze widać stan lakieru

 

img2864d.jpg

 

 

Stan kangoo jest duzo lepszy:

 

img2876d.jpg

 

Posiada tylko kilka takich zarysowan-zmatowien:

 

img2867.jpg

 

 

Stan czerwonego busa zostawie bez komentarza :)

 

img2870g.jpg

 

img2873q.jpg

 

Zdjęć avensisa, czarnej perły nie posiadam w tej chwili, aczkolwiek tam chciałbym tylko powiększyc głębię koloru.

 

 

Jezeli dacie radę na podstawie tych zdjęc, prosze o listę produktów, które musze zakupić, jakie glinki, pady, kosmetyki.

 

Polerkę będe brał einhella, ta niebieską 1100 E. Chyba ze radzicie brac cos innego?

 

Prosiłbym równiez o PW z linkami, gdzie w dobrej cenie dostane te kosmetyki, gdyz obecnie zaopatrywałem sie wyłącznie w meguiars online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busiki w jasnym kolorze myślę że najlepiej żebyś zastosował Pastę G3 a potem ewentualnie G10 z Farecla nie przepłacisz - to bardzo popularna pasta do tego dwie gąbki najlepiej jakąś twardszą jedną białą drugą pomarańczową miększą.

 

Na czarną perłę to już warto coś lepszego zdecydowanie ja polecam środki 3M z tym że nie jestem obiektywny bo sam je sprzedaje ;). Najpierw pasta 50417 potem mleczko 50383 to ja doradzam ale jak mówiłem ja polecam to co sam mam sprawdzone, a pewnie jeszcze koledzy powiedzą o swoich doświadczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Meguairs (Mirror Glaze) to praktycznie ta sama chemia co 3M. Czerwony bus to widać sam akryl, bez lakieru bezbarwnego. Powinno się go nawet ScratchX, którego masz doprowadzić do ładu przy użyciu średnio twardego padu.

 

Co do reszty podpisuję się pod klakiernik. Sam stosowałem jeszcze produkty PB (seria SSR). Z niej SSR 2.5 jest dobry, ale jakoś mi się z nim gorzej pracuje gdy go trochę za dużo użyję (zbija się pod wpływem temp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.