Skocz do zawartości

Zestaw do oceny - początkujący


Figus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem rozpocząć swoją "przygodę" z detailingiem i troche podziałać przy mojej Ibizie. Wydaje mi się, że warto zaznaczyć, że lakier jest żółty. Więc jako totalny amator, czytając trochę opinii stworzyłem taki zestaw w miarę niskobudżetowy. Całość okolo 250zł z akcesoriami.
-Szampon - Shiny Garage Orange
-Deironizacja - ADBL Vampire ( jest może coś tanszego i skutecznego? )
-Smoła itp. - ADBL Tar & Glue remover
-Owady - ADBL Beetle juice squeezer
-APC - ADBL APC PRO ( podobno PRO jest znacznie lepszy niż zwykły, tak?)
-Odtłuszczanie - Tenzi IPA ( IPA chyba bez znaczenia jaki, ale akurat taki był na stronie :D)
-Cleaner - Dodo Juice Lime Prime
-Wosk - Dodo Juice Banana Armour <- Wybrałem ze względu na kolor lakieru, natomiast zastanawiałem się nad Soft99 Shine Wax Light
-Poza tym oczywiście jakieś pędzelki, mikrofibry grube,male,duże, rękawice, aplikatory ale tego nie wypisuje dokładniej bo wybór jest dosyć prosty.
Pytanie też czy to wszystko jest potrzebne i czy czegoś jeszcze brakuje dla kogoś kto wykonuje to pierwszy raz i dopiero się uczy. (jak np. politura i glinka, czy one są konieczne?)
Jeżeli glinka jest konieczna to ADBL Clay Towel byłby odpowiedni?
Prosiłbym też o propozycję możliwie tańszych środków jeżeli takie istnieją a są wydajne.
Z góry dziękuje 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.