Skocz do zawartości

Usuwanie wosku


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączę się do pytania. Aktualnie na samochodzie mam Tech Wax 2.0 ale chcę przejść na Natty's Paste Wax - Red. więc pewnie trzeba będzie usunąć tego Megsa, Czy dać tego Reda na Megsa. Jeżeli nie to wystarczy mycie mocną aktywną pianą i glinką żeby usunąć megsa czy dodatkowo jakiś cleaner??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan-16 jeśli lakier masz czysty to glinka nie jest najlepszym środkiem do usuwania wosku. Lepsze będzie mycie, a później typowy cleaner np. polecany tutaj dodo albo coś z najwyższej półki np. Swissvax CLEANER FLUID, który miałem przyjemność ostatnio wypróbować i jestem pod dużym wrażeniem. Lakier skrzypi pod palcem aż miło, niestety cena mało przyjazna za to wydajność duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie jednemu ze sprzedających te woski i otrzymałem taką odpowiedz:

 

witam ten dwa wosk idają zupełnie inny efekt:

 

tech wax- to wosk syntetyczny z dodatkiem politury czyli efektem jest wzmocniony efekt lustra i jaskrawego połysku aki daje wosk syntetyczny oraz polepszenie głębi jaką daje politura czyli wizualnie lakier może wydawać się ciemniejszy.

 

nattys RED to typowy wosk naturalny czyli efektem będzie zmocniony efekt wet look czyli lakier będzie robił wrażenie oblanego olejem , wzmocnienei głębi koloru i połysk jest bardziej delikatny nie sztucznie podkręcany .

 

kolor samochodu Niebieski :-] Po zastosowaniu Megsa jest dokładnie jak opisał ten człowiek, Kolor stał się bardziej ciemniejszy:P I dużo ładnie to wygląda. Ciekaw jestem jak będzie po Nattys Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

escimo, doświadczenie mi podpowiada, że glinka nie za bardzo nadaje się do usuwania wosku, ale jeśli od poprzedniego glinkowania minęło sporo czasu, to zawsze warto ponowić zabieg żeby pozbyć się zanieczyszczeń na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, doświadczenie mi podpowiada, że Glinka nie za bardzo nadaje się do usuwania wosku, ale jeśli od poprzedniego glinkowania minęło sporo czasu, to zawsze warto ponowić zabieg żeby pozbyć się zanieczyszczeń na lakierze.

 

No właśnie, że nie minęło za dużo czasu. Początkowo chciałem tylko zawoskować auto, i zacząłem od tyłu samochodu. Jednak nadarzyła się okazja i kupiłem środki oraz polerkę, I teraz chcę ten wosk usunąć i zrobić korektę lakieru. Woskowałem tydzień temu, więc warstwa jest jeszcze świeża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.