Skocz do zawartości

Jak nakladac Leder Protector


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie tak jak w temacie: jak nakladac Leder Protector od Colourlocka? Nie moge nigdzie w internecie znalezc instrukcji
1. Jaka ilosc?
2. Czy wycierac po nalozeniu
3. Czy da sie nim przemoczyc skore?

4. Czym nakladac: fibra, aplikator fibrowy, aplikator piankowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek_ 

Stosowanie:

Środek zawsze sprawdzić najpierw w niewidocznym miejscu. Leder Protector należy nakładać kiedy skóra wyschnie po czyszczeniu (SOFT CLEAN). Środek pielęgnujący powinno się stosować następnego dnia. Należy nanieść szmatką delikatnie cienką warstwę środka Leder Protector. Nie polerować powierzchni. Pozostawić do wyschnięcia. Jedna warstwa środka w zupełności wystarcza. Przy często używanych powierzchniach (mocno używanych, albo narażonych na wysokie temperatury, czy promienie słoneczne) zabieg należy przeprowadzać co 3 miesiące.

 

15 sekund szukania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, barto125 napisał:

@maciek_ 

Stosowanie:

Środek zawsze sprawdzić najpierw w niewidocznym miejscu. Leder Protector należy nakładać kiedy skóra wyschnie po czyszczeniu (SOFT CLEAN). Środek pielęgnujący powinno się stosować następnego dnia. Należy nanieść szmatką delikatnie cienką warstwę środka Leder Protector. Nie polerować powierzchni. Pozostawić do wyschnięcia. Jedna warstwa środka w zupełności wystarcza. Przy często używanych powierzchniach (mocno używanych, albo narażonych na wysokie temperatury, czy promienie słoneczne) zabieg należy przeprowadzać co 3 miesiące.

 

15 sekund szukania...

Tak, tez to znalazlem, obejrzalem rowniez filmik. Nie odpowiada to na praktycznie zadne z moich pytan, jest to bardzo ogolny opis. Tematyka forum mowi sama za siebie: detailing, czyli rozmawiamy o detalach, nie o ogolnikach i chcemy sie czegos dowiedziec na poziomie detali, nie na poziomie ogolnym

 

Wiem rowniez ze moge sie uczyc na bledach i probowac, czyli wynajdowac kolo na nowo, tylko gdyby kazdy tak robil w kazdym przypadku to bylo by kosztowne, czasochlonne i forum to (ani zadne inne) nie mialo by sensu, bo po co zadawac wtedy pytania i oczekiwac pomocy ktora przed niektorymi bledami uchroni

 

1. Jaka ilosc? Nie ma odpowiedzi na to pytanie ani w opisie, ani w filmiku. Ciezko to wymyslic "intuicyjnie", gdy robisz to pierwszy raz. Wiem ze nikt mi nie powie "naloz 16mg na panel o rozmiarze 100cm2) i ze zalezy to od konkretnego przypadku, ale raczej chyba ktos mi jest w stanie powiedziec czy ma byc to wielkosci kropli wody czy ziarnka grochu na jeden panel..


2. Czy wycierac po nalozeniu - ok, tutaj czesciowo jest odpowiedz na moje pytanie: nie polerowac. Ale dalej nie wiem czy przetrzec po nalozeniu zeby nie zostawic za duzo srodka na skorze


3. Czy da sie nim przemoczyc skore? Na to pytanie rowniez nie znalazlem odpowiedzi, a jest to dosc wazna informacja - mowi mi czy raczej starac sie nalozyc za malo czy za duzo (bo raczej idealnie wyceluje, nie robie tego od 10 lat i nie jestem robotem (mimo ze co do ostatniego to pewnie znalazla by sie taka teoria spiskowa))

 

4. Czym nakladac: fibra, aplikator fibrowy, aplikator piankowy? W opisie: "naniesc szmatka" - chyba odpowiednie pytanie czym dokladnie, szmatka to dosc ogolne pojecie. To jest forum gdzie przy okazji kazdego elementu samochodu debatuje sie czy nalezy uzywac fibry puszystej, twardej, miekkiej, gofrowej, wloknistej, o gramaturze 200, o gramaturze 400, a nawet dobiera konkretny aplikator/szmatka pod konkretny srodek, nie mowiac juz ze temat o samym praniu tych rzeczy ma kilkadziesiat strong. To nie forum na ktorym pisze sie "naniesc tym co masz akurat pod reka i przypomina szmatke: moze byc szmata do podlogi, okularow, naczyn, fibra a jesli nie masz nic pod reka to wez stary recznik". Poza tym wiele srodkow ma porady ktore nie sa do konca najlepsze, dlatego m.in. rozmawia sie o tym na forem: np wiele szamponow poleca mycie gabka, a o metodzie na dwa wiadra i rekawicy z owczej welny nie sadze zeby mowil jakikolwiek. AutoGlym CGP poleca nakladanie szmatka mikrofibrowa, chociaz wiekszosc osob twierdzi ze lepiej aplikatorem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek_ 1. Jaka ilość - ciężko powiedzieć, podobnie jak w przypadku wosku, ja osobiście biorę mikrofibrę (najzwyklejszą z marketu za 1 zł), składam na cztery i leję kilkanaście kropel, tak żeby była wilgna.

2/3. Po nałożeniu nie wycierasz, środek ma się wchłonąć, oczywiście wcześniej sprawdzasz w niewidocznym miejscu, czy nie masz jakiejś dziwnej skóry i nie wychodzą plamy. Skóry tym i taką ilością nie przemoczysz - są to produkty bezpieczne.

4. To już odpowiedziałem w pierwszym pytaniu poniekąd - nakładasz tym, czym Ci wygodnie. Skóry to nie jest lakier, czy szyby, gdzie nieodpowiednie dobranie fibry może powodować powstawanie mazów/rys - więc to porównanie trochę nie na miejscu moim zdaniem.

Mam nadzieję, że teraz jaśniej jest. Detailing to owszem rozmowa o detalach, ale w tej branży nie ma też ogólników, jest to metoda szukania tego co dla Ciebie i twojego auta będzie najlepsze. Dla jednego będzie to zupełnie co innego niż dla drugiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.