Skocz do zawartości

Zacieki po praniu ekstrakcyjnym


Drados

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Wyprałem tapicerkę w samochodzie, ale po kilku dniach pojawiły się zacieki, jakby chemia nie została dokłądnie ściągnięta. Prałem na dworze w słoneczną pogode, wszystko szybko schło nie było plam ale po kilku dniach się pojawiły.  Do prania używałem prespray Chemspec enz-all, do płukania Karcher rm 760 i odkurzacz Karcher 10/1.

Jak to wyglądało:
Pierw spryskałem presprayem w zalecajen dawce 15g na litr gorącej wody (ok 80-90stopni) i wtarłem szczotką, po kilku minutach delikatnie spryskałem całość rm 760 (50g na 5litrów wody(woda ok 50-60stopni) i zacząłem odsysać wspomagając się spryskiwaniem podczas odsysania, starałem się tylko raz dodatkowo sprywskać i odrazu odessać żeby nie przemoczyć za bardzo tapicerki, potem tylko odsysałem do momentu aż nie było widać na dyszy, że coś wciąga(tak mi się przynajmniej wydawało). Pogoda dopisywała i po godzinie wszystko było suche(słońce+wiatr) jednak pojawiły się zacieki. Wszystkoe plamy które były zostały usunięte ale te zacieki....

 

Jakaś rada? coś zrobiłem źle? Jak to porawić, czy wystarczy prespray+wypłukanie czystą wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie spryskuje tylko przy odsysaniu ok 3-4 przejazdow i dodadkowy przejazd bez spryskiwania w celu odessania ew wody ktora zostala a trudne miejsca do odessania przecieram dodatkowo zwilzona fibra

Tez pracowalen na enzallu tylko wyplukiwalem formula 90, teraz pracuje na maxifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to co źle zrobiłeś:

1) Nie robi się tego w słońcu ! Tapicerka powinna sobie schnąć w cieniu 🙂 

2) Za słabo wypłukałeś Pre-Spray i za słabo go odessałeś.
Płukanie - 2 przejazdy (np 1 pionowo, 2 poziomo) i w miarę dynamiczne te przejazdy.
Odsysanie - tu już powoli i dokładnie. Raz  przy razie. powiedzmy 3 przejazdy poziomo, 3 pionowo

Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś ocb 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.03.2019 o 10:45, david2888 napisał:

Według mnie to co źle zrobiłeś:

1) Nie robi się tego w słońcu ! Tapicerka powinna sobie schnąć w cieniu 🙂 

2) Za słabo wypłukałeś Pre-Spray i za słabo go odessałeś.
Płukanie - 2 przejazdy (np 1 pionowo, 2 poziomo) i w miarę dynamiczne te przejazdy.
Odsysanie - tu już powoli i dokładnie. Raz  przy razie. powiedzmy 3 przejazdy poziomo, 3 pionowo

Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś ocb 🙂

Piore od 3 lat. Nigdy nie zdarzylo mi się zeby wyszly zacieki. Najprostrza metoda to poprostu ściąganie odkurzaczem aż nic nie bedzie już ściągało. I dość mocno przyciskasz ssawką tapicerke żeby miec pewność ze z gąbki wszystko wyszło. A 3 przejazdy pionowo i 3 przejazdy poziomo to raczej tekst wyciagniety z ksiazki o edukacji ;). A czemu niby w sloncu nie mozna prać? Ja wprost przeciwnie ciesze sie jak swieci slonce wtedy szybko schnie 😉 praktycznie od 3 lat piore na zewnatrz bo poprostu nie mam jeszcze garazu ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody zacieków mogą być trzy:

1. Nie doprana tapicerka

2. Nie wypłukana tapicerka

3. Proszek RM

Działam także na Chemspecu zawsze Enz-all płukanie formuła 90, Proszki Karchera kiepsko się sprawują na ciemnych tapicerkach, tzn często wychodzą zacieki jeśli nie dokładnie się je wypłucze. Proszek RM ma stosunkowo dużo wypełniaczy, które są trudno rozpuszczalne. Stosuj system jednego producenta, ja osobiście odradzam Karchera, jest wielu dużo lepszych jak Chemspec, Maxifi, Prochem. I nie pierzemy w słońcu prespray wysycha zbyt szybko i jest problem z płukaniem. Ja płucze raczej dynamicznie kilka do kilkunastu przejść płukanką ale robię wyłącznie sam ciężarowe i to raczej dość mocno zmasakrowane gdzie prespray i płukanka idzie w max stężeniu + do tego gorąca woda + Energizer Booster z Chemspeca. Rocznie robię ok 80 samochodów i zacieków nie stwierdzam czasem coś nie dopierze się przy pierwszym podejściu i trzeba działać odplamiaczem i jeszcze raz płukać. i robimy całe elementy na raz robienie części elementu to pewny zaciek.

 

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 09:11, david2888 napisał:

@KrzyNal89 Kurcze jak masz 3 lata doświadczenia, to chyba jednak muszę posłuchać Twoich rad. Widocznie źle robię 😛 Tylko, że nigdy nie miałem żadnych "kwiatków" - problemów 🙂 

Nie neguje że coś zle napisales. Po prostu zabrzmialo to tak jakby bylo przepisane z ksiazki. 

Po za tym nie wiem jak zachowują sie proszki bo ja uzywam płynu M15 przyzwyczailem sie do niego i dla mnie jest mega skuteczny i przede wszystkim nie potrzebuje po nim płukać. Po proszkach wiem ze czesto zapychają się pompki w odkurzaczu. Ja jakos widze same wady ;p wole plyny. 

Tak jak kolega wyzej napisalem. Tez piore wiekszosc to ciagnikow siodlowych przynajmniej jeden dziennie plus koledzy z pracy wiec srednio wychodzi jakies 60-80 ciagnikow miesiecznie. Nigdy nam nie wyszly na fotelach zacieki. I nie mowie tu tylko o sobie tylko o calym zespole ktorzy tak samo robią na hali czy na sloncu i tym samym plynem M15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.