Jump to content

Cortanin


Roko

Recommended Posts

Jak nałożysz na nieoczyszczoną rdzę to z reguły taki brązowy/czerwonawy kolor wychodzi. Mi fioletowo/czarny wychodził na elementach wcześniej przetartych np papierem.

Link to comment
Share on other sites

trzeba pamiętać,że to stosuje się TYLKO! na rdzę ... nie nakłada się na czysty metal ... bo później jeżeli pokryjemy to jakimś preparatem w stylu bitex czy coś podobnego to odpadnie po czasie ...

 

kolor na rdzy :

fioletowo/czarny

nazwał bym taki kruczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o Cortanin to jest byle jaki tani środek na bazie taniny :P (śmiesznie to nawet brzmi) - polecałbym coś lepszego o podobnym działaniu - szwedzki środek RC800 i RC900

RC900 to jest właśnie taki środek przetwarzający rdzę tylko w sprayu - na to można kłaść od razu lakier w zasadzie już. (100% gwarancji że w tamtym miejscu nie powychodzi rdza)

 

Minusem jest jedynie bardzo wysoka cena. Jeśli chcecie więcej informacji o konserwacjach i antykorozjach śmiało pytajcie.

Link to comment
Share on other sites

:klakiernik skoro oferujesz swoją fachową pomoc to zapytam

chce zakonserwować swojego Civica. Jak to zrobić żeby było dobrze?

1. Mycie wodą pod ciśnieniem

2. Odtłuszczanie benzyną ekstrakcyjną.

3. Usuwanie luźnej rdzy (płatów) szczota druciana.

4. Na rdzę, która została (wżery itp.) Brunox epoxy.

5. Na blachę na której rdzy nie ma co mam dać?

6. Jak pomaluje już miejsca z rdzą i blachę bez rdzy (nie wiem jakimi środkami) czekam aż wyschnie (ile mniej więcej ?)

7. Nakładam na całość środek np. Boll tzw. baranek tak?

8. Czekam, aż wyschnie i mogę śmiało śmigać.

 

Prosiłbym o konkretne nazwy środków i jak krok po kroku to zrobić. Jest co prawda temat już o konserwacji na forum, ale za bardzo nie mogę z niego wywnioskować: co jak zamaluje miejsca z ogniskami rdzy. Mam już pomalowane miejsca z rdzą brunoxem czy czymś (nazwa środka) i nie wiem co dalej na to już baranek? A co np. z nadkolami bo na nich rdzy nie mam widzę gołą blachę z fabryczną (jeszcze farbą) co mam dać na taka blachę. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu i znalazłbyś chwilkę czasu to mógłbyś opisać krok po kroku co i jakimi środkami dokładnie zrobić. W zeszłym roku bawiłem się bitexem przy Accordzie, ale lipa straszna :( zaczęła się robić skorupka i zaczął odpadać, więc tym razem chciałbym to zrobić raz a dobrze. Z racji braku kanału na dzień dzisiejszy chciałbym chociaż zakonserwować progi i nadkola. Resztą zajmę sie jak załatwię dostęp do garażu z kanałem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.