Skocz do zawartości

Cortanin


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaaplikowalem na wykwity rdzy wlasnie ten srodek. Jaki efekt powinien byc po jego zastosowaniu( jaki kolor powinna miec powloka??)Dodam ze u mnie zrobila sie bordowa a na tej stronie http://www.autokosmetyki.pl/cortanin_f_ ... ,p479.html podaja ze fioletowieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nałożysz na nieoczyszczoną rdzę to z reguły taki brązowy/czerwonawy kolor wychodzi. Mi fioletowo/czarny wychodził na elementach wcześniej przetartych np papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać,że to stosuje się TYLKO! na rdzę ... nie nakłada się na czysty metal ... bo później jeżeli pokryjemy to jakimś preparatem w stylu bitex czy coś podobnego to odpadnie po czasie ...

 

kolor na rdzy :

fioletowo/czarny

nazwał bym taki kruczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Cortanin to jest byle jaki tani środek na bazie taniny :P (śmiesznie to nawet brzmi) - polecałbym coś lepszego o podobnym działaniu - szwedzki środek RC800 i RC900

RC900 to jest właśnie taki środek przetwarzający rdzę tylko w sprayu - na to można kłaść od razu lakier w zasadzie już. (100% gwarancji że w tamtym miejscu nie powychodzi rdza)

 

Minusem jest jedynie bardzo wysoka cena. Jeśli chcecie więcej informacji o konserwacjach i antykorozjach śmiało pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:klakiernik skoro oferujesz swoją fachową pomoc to zapytam

chce zakonserwować swojego Civica. Jak to zrobić żeby było dobrze?

1. Mycie wodą pod ciśnieniem

2. Odtłuszczanie benzyną ekstrakcyjną.

3. Usuwanie luźnej rdzy (płatów) szczota druciana.

4. Na rdzę, która została (wżery itp.) Brunox epoxy.

5. Na blachę na której rdzy nie ma co mam dać?

6. Jak pomaluje już miejsca z rdzą i blachę bez rdzy (nie wiem jakimi środkami) czekam aż wyschnie (ile mniej więcej ?)

7. Nakładam na całość środek np. Boll tzw. baranek tak?

8. Czekam, aż wyschnie i mogę śmiało śmigać.

 

Prosiłbym o konkretne nazwy środków i jak krok po kroku to zrobić. Jest co prawda temat już o konserwacji na forum, ale za bardzo nie mogę z niego wywnioskować: co jak zamaluje miejsca z ogniskami rdzy. Mam już pomalowane miejsca z rdzą brunoxem czy czymś (nazwa środka) i nie wiem co dalej na to już baranek? A co np. z nadkolami bo na nich rdzy nie mam widzę gołą blachę z fabryczną (jeszcze farbą) co mam dać na taka blachę. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu i znalazłbyś chwilkę czasu to mógłbyś opisać krok po kroku co i jakimi środkami dokładnie zrobić. W zeszłym roku bawiłem się bitexem przy Accordzie, ale lipa straszna :( zaczęła się robić skorupka i zaczął odpadać, więc tym razem chciałbym to zrobić raz a dobrze. Z racji braku kanału na dzień dzisiejszy chciałbym chociaż zakonserwować progi i nadkola. Resztą zajmę sie jak załatwię dostęp do garażu z kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.