Skocz do zawartości

Trwałe usuwanie rys


SebsonON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku proszę o zrozumienie, bo moja wiedza na temat detalingu jest zerowa.

Mam pewne pytanie, pewnie dla większości z was jest ono glupie, ale nie dla mnie.

Jak usunąć trwale niewielkie, nie głębokie (znikaja pod woda, nie da się zahaczyć o nie paznokciem) rysy z lakieru auta? Do tej pory bylem pewien, ze zwykla pasta polerska i chwila polerowania załatwi sprawę. Tak też się stalo, rysy zeszly ale tylko na chwile. Po kilku myciach rysy znowu się pojawiły. Teraz pytanie właściwe: jest to wina pasty polerskiej? Do tej pory używałem zwyklej pasty turbo lekkosciernej za pare zł. Nie da się zwykła pastą polerska usunąć rys tak by  calkiem znikly, a nie wyszly po kilku myciach? Tylko mechaniczna polerka lub lakierowanie załatwi sprawę? Są jakieś pasty, mleczka lub coś tego typu, które usuną te rysy permanentnie, a nie zamaskują tylko na chwile?

Jeszcze raz proszę o zrozumienie i liczę na pomoc!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wnioskuje że użyłeś tempa ręcznie i nie wymyłeś pasty - co poskutkowało zamaskowaniu rys. Po kilku myciach pasta się wypłukała z rys i znowu są one widoczne.
Jeżeli chcesz trwale usunąć rysy to nie pozostaje Ci nic innego jak maszynowe polerowanie.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!
Luki_m
dokładnie tak. Ręcznie polerowałem, rysy znikły więc myślałem, że mam temat z głowy. Tak zostawiłem, pozniej przy którymś myciu na myjni ręcznej rysy powróciły. Więc rozumiem, że te pasty polerskie lekkościerne tylko maskują rysy na chwile i nie ma szans na wypolerowanie tych rys ręcznie? Zastosowanie past bardziej ściernych też tylko zamaskuje rysy, a po kilku myciach to wróci? A efekt po polerowaniu mechanicznym jest permanentny i  po kilku myciach rysy się nie pojawią? Jak długo utrzymuje się efekt odnowionego lakieru po polerce maszynowej?

Malwin41 1. Niestety nie mam auta pod reką w najbliszych dniach, więc zdjecia rys nie podeśle. Ale tak jak mowilem, nie są to głebokie rysy, pod wodą znikają, paznokciem nie da się zaczepić. Samochód to Ibiza 3 w kolorze takim jasnoniebieskim. Nazywa się chyba "light blue". A rysy znajdują się na przednik zderzaku, po lekkiej obcierce.
2. Po przemyciu to nie bedzie tak, że po prostu ten zmywacz wymyje tą paste, więc od razu efekt bedzie taki jak przed polerowaniem?

3. No z tym polerowaniem sobie to wyobrażam. Ale jest sens ręczne wypolerować cale auto jakąś pastą? Rysy i zmatowienia lakieru znikną na chwile i znowu się pojawią? Czy są jakieś takie pasty, które przy polerowaniu recznym są w stanie te rysy usunąć i odświeżyć auto na pare lat?
4. Dziękuję za lekturę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwin41 czyli rozumiem, że jest szansa ręcznie usunąć, a nie zamaskować rysy pastą polerską? Tylko po prostu lepiej zainwestować w lepszy środek i dłużej polerować lub robić to kilka razy? Oczywiście w dalszym ciągu odnoszę się do tych swoich, delikatnych rys. Jeśli poleruję tylko kawałek tego zderzaka gdzie są rysy to czy przy wielokrotnym polerowaniu nie uszkodzi to lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!
Luki_m
dokładnie tak. Ręcznie polerowałem, rysy znikły więc myślałem, że mam temat z głowy. Tak zostawiłem, pozniej przy którymś myciu na myjni ręcznej rysy powróciły. Więc rozumiem, że te pasty polerskie lekkościerne tylko maskują rysy na chwile i nie ma szans na wypolerowanie tych rys ręcznie? Zastosowanie past bardziej ściernych też tylko zamaskuje rysy, a po kilku myciach to wróci? A efekt po polerowaniu mechanicznym jest permanentny i  po kilku myciach rysy się nie pojawią? Jak długo utrzymuje się efekt odnowionego lakieru po polerce maszynowej?
Malwin41 1. Niestety nie mam auta pod reką w najbliszych dniach, więc zdjecia rys nie podeśle. Ale tak jak mowilem, nie są to głebokie rysy, pod wodą znikają, paznokciem nie da się zaczepić. Samochód to Ibiza 3 w kolorze takim jasnoniebieskim. Nazywa się chyba "light blue". A rysy znajdują się na przednik zderzaku, po lekkiej obcierce.
2. Po przemyciu to nie bedzie tak, że po prostu ten zmywacz wymyje tą paste, więc od razu efekt bedzie taki jak przed polerowaniem?
3. No z tym polerowaniem sobie to wyobrażam. Ale jest sens ręczne wypolerować cale auto jakąś pastą? Rysy i zmatowienia lakieru znikną na chwile i znowu się pojawią? Czy są jakieś takie pasty, które przy polerowaniu recznym są w stanie te rysy usunąć i odświeżyć auto na pare lat?
4. Dziękuję za lekturę!
Nie ważne jaka pastę użyjesz i tak każde Ci zamaskuje rysy jeśli ich nie wymyjesz.
Jeśli wypolerujesz lakier mechanicznie to będziesz miał trwały efekt usunięcia rys. A ile lakier będzie bez rys to wszystko zależy od Ciebie - jak dbasz o samochód i jak go będziesz myl.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.