Skocz do zawartości

Co wybrać po Kraussie S21?


Barcziii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szefostwo mojej firmy chciało by zmienić nam maszyny. Obecnie używamy maszyn Dual Action Krauss S21. Zastanawiamy się nad kolejnymi DA 21mm od Flexa bądź Rupesa lecz padł również temat maszyny planetarnej a dokładnie :

- Flex VRG

- Rupes Mille 

Czy maszyny planetarne są warte swojej ceny? Czy będzie widoczna różnica czasu wykonywania korekty maszynami DA 21mm a maszyną planetarną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będzie różnica. Natomiast proponuje zobaczyć jak taka maszynka (vrg) się pracuje. Niektórym nie odpowiada praca tego typu maszyna, nie wspominając o dłuższym jej użytkowaniu.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dante05 napisał:

Dlaczego? Większa siła cięcia? 

Jakoś bardziej mi w ręce leży i według mnie praca jest lepsza skok 8mm , Rupes ma 5mm a znów Makita ma 2 tryby zmienne oscylacja wymuszona i bezwładnościowa, dla mnie jakoś Flex byłby chyba najrozsądniejszy ewentualnie kup Rotacje 🙂 i kup DA 15 mm

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam makity.jest za pol ceny Mille, naprawde bardzo dibra jakosc wykonczenia maszyny, dobry komfort pracy. Tryb swobodnej rotacji raczej bez uzyteczny. Moze do jakis glaze'ow.Vrg jak kolega wyzej napisal. Rwie rece, ale robi potezna robote. Na Mille nie pracowalem, ale w tej stawce to jedyna maszyna, ktora ma orbite i rotacje w ta sama strone. Jestem Ciekaw, czy dzieki temu lepiej "chodzi", bo reszta lubi "ciagnac"

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Swoja droga nikt nigdy bezposredniego porownania tych trzech maszyn nie zrobil, a sxkoda

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.