Skocz do zawartości

Pare pytań amatora podczas nauki!


Szurszur1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przeglądnąłem kilkukrotnie filmiki na yt mxnowicki i mam jeszcze pytania do was:

1. Czy robiąc korektę lakieru dwuetapową np. polish+gąbka żółta oraz finish+ gąbka czerwona rozpoczynając polerowanie elementu np maski, mam ją obkleić dzieląc ją na 6 części tak jak na filmikach instruktażowych, czy stosują to tylko zeby pokazać różnice na filmie, a ja mam sam na oko dzielić sobie elementy polerowane? Zaznaczam że kupię polerkę DA prawdopodobnie od ADBL bo MXNowicki chwalił 😛

2. Czy robiąc korekte gąbką np. żółtą, mogę ją oczyszczać szczoteczką i polerować nią cały samochód czy muszę kupić  ze 3 pady żółte pomimo ich czyszczenia?

3. jak polerować listwy wzdłuż samochodu (przy moim mercedesie są akurat plastiki+chrom). Mam je zakleić i ich nie polerować czy jakis jest sposób na nie?

4. Mój zderzak przód i tył jest plastikowy. Jak polerować owy plastik? takimi samymi padami jak blachy? Czy coś pownienem wiedzieć ?

5. Czy polerować też wnęki po otwarciu drzwi, czy lepiej się ich nie tykać ?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ad.1. Nie musisz oklejać, dziel sobie na oko (radzę ostrożność na krawędziach)

Ad.2. Możesz oczyszczać

Ad.3. Ja zwykle takie detale oklejam

Ad.4. Plastikowe elementy lakierowane - tak samo jak blacha, z jedną różnicą trochę gorzej odprowadzają temperaturę, więc trzeba uważać

Ad.5. Wnęki możesz polerować, pamiętając że może być tam mniej lakieru niż na blachach zewnętrznych

Pozdrawiam, powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 Jest w ogóle jakiś konkretny sposób na polerowanie tych listew wzdłuż samochodu, one są też lakierowane plus chrom

7 ile mniej więcej przejazdów maksymalnie można robić na etapie wycinania (niebieski pad+sonax maxcut i na etapie finishu żółty+sonax PF? 

8 plastikowe tylne lampy, polerować w ten sam sposób co lakier?

9. o co chodzi z tą ostrożnością na krawędziach np. pomiędzy drzwiami a błotnikiem tak? czy poprostu ze względu na wypukłość nie polerować za długo bo duża siła nacisku i mała powierzchnia?

10. oddzielając taśmą np. połowę drzwi. Po wypolerowaniu, przenieść taśmę na wypolerowaną część, czy po prostu zedrzeć i na oko potem do wypolerowanego miejsca polerować drugą część?

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.6 Chrom oklej, listwy poleruj

ad.7 Poleruj i obserwuj każdy lakier jest inny

ad.8 Tak, tylko uważaj bo to plastik

ad.9 Ranty łatwo przetrzeć

ad.10 Nie oklejaj taśmą, zrobi Ci się schodek i ciężko to będzie usunąć

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.