Skocz do zawartości

Powłoka po okresie trwałości


Vaflex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Próbowałem znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania, lecz nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi.

 

Chodzi o trwałość powłoki w czasie oraz po tym czasie tzn.

1. Czym usunąć powłokę w czasie trwałości powłoki:

a) przed utwardzeniem - 7 dni zależnie od produktu (tutaj dowiedziałem się że IPA da rade)

b) po utwardzeniu (czy to zależne od powłok, czy pozostaje polerowanie. A może jakaś chemia zadziała)

2. Czym usunąć powłokę po okresie trwałości (np 3 cxy 5 lat)

a) czy powłoka sama schodzi oraz w jaki sposób (czy wygląda to jak schodzący lakier czy może jest to niewidoczne jak w przypadku wosku)

b) czy trzeba ją polerować żeby zeszła lub inne zabiegi stosować

 

Zastanawiam się nad nałożeniem powłok unc-r 1.5 i na inne auto kisho 7xx + 9xx.

 

Inne opinie czy warto itd mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od jak najlepszego przygotowania powierzchni pod aplikacje powłoki. Powloki dostępne dla Kowalskiego nie sa to topowe produkty, takie produkty dostępne sa dla akredytowanego aplikatora i sa dużo trwalsze i ich twardość jest potwierdzona badaniami, plus certyfikat. Kowalski ma dostęp najczęściej do pół produktów, schodzą najczęściej po przez ostrą chemie, Rafał z Rrc odniósł sie do swojego najmocniejszego produktu na bazie kwasu który usuwa minerały i przy okazji usuwa powloki jak i woski bez problemu, najczęściej stosowana metoda dopóki jeszcze powloka nie utwardzila się np pierwsze 24 h, wipe out lub czysta ipa, do 7 dni finish pomoże (nie zawsze), po utwardzeniu pełnym powloki zostaje  ostry Cuting (przy pełnowartościowym produkcie ty wymieniles Kisho 901 i to jest jedna z lepszych powłok która byla dostępna tylko dla akredytowanego studia a teraz Japończyki zjebali ten system i wypuszczają na polski rynek bokiem 😒)  

Uncr 1.5  jest to slabsza wersja Uncr.

Uncr 1,5 stworzony dla zwyklego Kowalskiego, i ma sprostać jego wymaganiom, tj. Łatwość Aplikacji, jak wiadomo  Uncr jest to powloka membrana gumowa która w standardowym wydaniu czyli zwykly Uncr wymaga już trochę wprawy, wazna jest temp  i wilgotność powietrza.  Aczkolwiek nie przekreśla to produktu żeby go nie zaplikowanc kwestia twojego doświadczenia w aplikacji. 

Od siebie polecę śmiało

Zwykly Uncr 👌

Kisho 901👌

Aqua Ceramic 9h, bardzo prosta powłoka w aplikacji warto spróbować. 

Powłoki Tevo coś możesz dla siebie wybrać 👌

 

Jak schodzi powloka. Zwykle pół produkty, normalnie widać efekty jak i po wosku, brak hydro  nawet po  kompleksowym serwisie... 

Efekt cos jak schodzący  lakier. I tu takie przypadki trafiały się przy powłokach, osobiście nie miałem takiego przypadku ale widziałem na foto ze powloka po prostu może sie z łuszczyć coś jak bardziej skora człowiek, słaba jakość produktu jak i twarda powloka  i przesadzone kilkukrotne warstwowanie może doprowadzić do takiego efektu, ale tym się nie przejmuj bo to rzadkość 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boT napisał:

Wszystko zalezy od jak najlepszego przygotowania powierzchni pod aplikacje powłoki. Powloki dostępne dla Kowalskiego nie sa to topowe produkty, takie produkty dostępne sa dla akredytowanego aplikatora i sa dużo trwalsze i ich twardość jest potwierdzona badaniami, plus certyfikat. Kowalski ma dostęp najczęściej do pół produktów, schodzą najczęściej po przez ostrą chemie, Rafał z Rrc odniósł sie do swojego najmocniejszego produktu na bazie kwasu który usuwa minerały i przy okazji usuwa powloki jak i woski bez problemu, najczęściej stosowana metoda dopóki jeszcze powloka nie utwardzila się np pierwsze 24 h, wipe out lub czysta ipa, do 7 dni finish pomoże (nie zawsze), po utwardzeniu pełnym powloki zostaje  ostry Cuting (przy pełnowartościowym produkcie ty wymieniles Kisho 901 i to jest jedna z lepszych powłok która byla dostępna tylko dla akredytowanego studia a teraz Japończyki zjebali ten system i wypuszczają na polski rynek bokiem 😒)  

Uncr 1.5  jest to slabsza wersja Uncr.

Uncr 1,5 stworzony dla zwyklego Kowalskiego, i ma sprostać jego wymaganiom, tj. Łatwość Aplikacji, jak wiadomo  Uncr jest to powloka membrana gumowa która w standardowym wydaniu czyli zwykly Uncr wymaga już trochę wprawy, wazna jest temp  i wilgotność powietrza.  Aczkolwiek nie przekreśla to produktu żeby go nie zaplikowanc kwestia twojego doświadczenia w aplikacji. 

Od siebie polecę śmiało

Zwykly Uncr 👌

Kisho 901👌

Aqua Ceramic 9h, bardzo prosta powłoka w aplikacji warto spróbować. 

Powłoki Tevo coś możesz dla siebie wybrać 👌

 

Jak schodzi powloka. Zwykle pół produkty, normalnie widać efekty jak i po wosku, brak hydro  nawet po  kompleksowym serwisie... 

Efekt cos jak schodzący  lakier. I tu takie przypadki trafiały się przy powłokach, osobiście nie miałem takiego przypadku ale widziałem na foto ze powloka po prostu może sie z łuszczyć coś jak bardziej skora człowiek, słaba jakość produktu jak i twarda powloka  i przesadzone kilkukrotne warstwowanie może doprowadzić do takiego efektu, ale tym się nie przejmuj bo to rzadkość 😉 

 

Dzięki, troche mnie uspokoiłeś 🙂

Wg producenta to unc-r 1.5 jest tym samym co unc-r tylko łatwiejszy w aplikacji. Ty piszesz co innego więc sam nie wiem co myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikuje  powloki z MP  jako Akredytowany punkt i z praktycznego punktu jest tak ze półtora leży krócej.   I to jest fajnym zabezpieczeniem jak i zwykly jest fajnym zabezpieczeniem.

Jezeli czytasz i wierzysz w to co pisze na opakowaniu no to nic nie poradzę 😋😁 80% produktów na rynku to marketing 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.