Skocz do zawartości

Zestaw chemii do czyszczenia wnętrz. Czy dobry?


rafalgcw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kupiłem Georga i wybrałem następującą chemie. Czy coś byście zmienili ? 
STOCKMEIER KT22 opakowanie 10L - Był w zestawie do odkurzacza 
CARPET CLEANER EX-1 PRO opakowanie 1kg- także w zestawie 

Ze sklepu mrcleaner chcę kupić: 

-ZESTAW DO CZYSZCZENIA TAPICERKI ADBL PRE SPRAY PRO + ADBL TEXTILE RINSE 2 X 500 ML

-ADBL INTERIOR WOW - DRESSING DO WEW. TWORZYW SZTUCZNYCH O ZAPACHU BANANOWYM 500 ML

-COLOURLOCK STRONG KOMPLETNY ZESTAW 4 PRODUKTÓW DO CZYSZCZENIA I ZABEZPIECZANIA SKÓRY W AUCIE

-ENZI TOP GLASS - GOTOWY PREPARAT DO MYCIA SZYB 1L

-VOREL LAMPA WARSZTATOWA PRZEWODOWA SMD LED 3,2W

-MONSTER SHINE GREEN SMART - PODSTAWOWA MIKROFIBRA 35X35CM

-MONSTER SHINE - MOCNA RĘKAWICZKA NITRYLOWA JAK BLACK MAMBA ROZM. L - 1 SZT

-MR CLEANER STANDARDOWY SPRYSKIWACZ

-BUTELKA PET DO KOSMETYKÓW SAMOCHODOWYCH Z TRIGGEREM 250ML

-EPOCA PUSTA BUTELKA 1035ML Z PODZIAŁKĄ


Co o tym sądzicie? Coś byście zmienili? Jakieś propozycje co by się jeszcze przydało ? 

Macie jakiś sposób aby po praniu w aucie utrzymywał się długo ładny zapach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pre-spay dokup Maxifi Master Pre-Spray (napewno lepszy stosunek cena/jakość niż ADBL)a do płukanki już masz EX1 PRO więc pierwszy podpunkt by sobie odpuścił.

Przy praniu aut przyda się dobry odplamiacz (ja używam POG od chemspec - jeśli masz zamiar prać tapicerki dywany etc to z chemspec-a dokup od razu enzall)

Do prespray dokup kwazara ciśnieniowego https://kwazar.com.pl/venus-super-360-cleaning-pro

Jakieś szczotki by Ci się przydały o różnych twardościach - plus metalowa do dywaników oraz silikonowa do sierści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi 🙂
Maxifi Pre-Spray 500g na ile mniej więcej starcza?  Jak dobrze widzę to na 33l wody, tak? 

POG nie ma w sklepie w którym robię zakupy. Jedyny odplamiacz chemspeca to PROFESSIONAL SPOT LIFTER
CHEMSPEC Enz-All jest w tym sklepie i mam rozumieć, żeby prać tym dywany 
Kwazar najrozsądniej byłoby 1.5l wziąć? 
Jakieś konkretne szczotki polecasz ? 

A jeśli chodzi o dywany to mówisz żeby MAXIFI MASTER PRE-SPRAY a potem STOCKMEIER KT 22 do ekstrakcji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z maxifi master 500 gram zrobisz z  25 - 30 pre-spray z tego (no chyba że będziesz odmierzał na wadze 🙂  - zazwyczaj robię trochę silniejszy niż podaje producent)

EnzAlla - używam najwięcej i najczęściej do foteli dywanów kanap a nawet aut - w szczególności zafifranych przez dzieci jedzeniem i innymi związkami oragnicznymi 😉 .

(jakoś tak mi podszedł - najbardziej przez to że nie ma bardzo intensywnego/gryzącego wręcz zapachu)

POG - akurat jest bardzo dobry na plamy z oleju smarów farb etc.

Kwazar ten co ci podesłałem teraz wziąłbym 2l (1.5 l prespay nie zawsze wystarczy na auto)

Na dywany i tapicerki jako prespray to raczej EnzAll do aut jako prespray Maxifi Master, Tersus Pr101.

KT22 (jako że to dość silne APC i zarazem tanie) - używam do mycia wszystkiego plastikowego w aucie (bardzo fajnie usuwa nikotynę z plastików podsufitek) - 2 razy w dywanie (jako prespray) został mi po nim nieprzyjemny zapach i miałem reklamacje (stężenia do plastików zazwyczaj 1/10 mniej brudne 1/20)

Do ekstrakcji używam ponad rok EX 1Pro - 10-14 gram na 10 litów - bardzo wydajny.

Szczotki na początek możesz kupić nawet w supermarkecie - ważne by mieć różne twardości (miększe do foteli bardzo twarde do dywaników, podłogi... ) dodatkowo przyda się silikonowa do aut w których jeździły psy koty, oraz stalowa -skróci Ci to znacznie czas odkurzania auta i poprawi efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek do prania samochodów wystarczy mi to?
MAXIFI MASTER PRE-SPRAY – PROSZEK DO PRANIA TAPICERKI MATERIAŁOWEJ 500G
do ekstrakcji EX1 PRO
Do plastików KT-22 i potem DBL INTERIOR WOW
VIKAN - SZCZOTKA DO TAPICERKI
MONSTER SHINE PET HAIR REMOVER - SZCZOTKA DO USUWANIA SIERŚCI Z RĄCZKĄ
ADBL ROUND DETAILING BRUSH NO. 8 BEZPIECZNY PĘDZELEK DETAILINGOWY
KWAZAR VENUS SUPER 360 PRO+ OPRYSKWIACZ 1,5L

Z tego raz na miesiąc jakiś dywanik uprać też dam radę? 

Do skór COLOURLOCK STRONG KOMPLETNY ZESTAW 4 PRODUKTÓW DO CZYSZCZENIA I ZABEZPIECZANIA SKÓRY W AUCIE   
a może coś tańszego równie dobrego do skór znajdę? 

Odplamiacz kupię jeśli trafi mi się coś co nie będzie chciało zejść. 

Czy jeśli użyję kwazara do Pre-Spray'u nada mi się jeszcze do wody z szamponem w celu przyciemniania szyb? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy i dywan  i narożnik tez upierzesz 😉 

Do skór raczej nie eksperymentuj - Colourlock jest ok (mnie wyszło finalnie taniej na jedno czyszczenie ale brałem litrowe opakowania - mam w domu narożnik skórzany w kolorze budyniowym więc trochę tego na własny użytek potrzebuje 🙂 )

Co kwazara - to presray Ci go nie uszkodzi - ale musiałbyś zapytać kogoś kto robi z szybami. (zapewne trzeba będzie go przepłukać)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przepłukanie to jasna sprawa 😉
Coś byś dodał drobnego do tego ewentualnie coś wymienił czy zamówić? 
Nie chce brać nie wiadomo za ile bo w tym miesiącu juz duuuuużo zainwestowałem a to zamówienie na ten moment to 380zł kolejne 

Są jakieś sposoby aby po praniu klientowi bardzo ładnie i bardzo długo pachniało ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne RM 760 zostawia dłużej swój zapach po praniu aniżeli EX1Pro.

Zbyt intensywny zapach w aucie po praniu oznacza że nie została dobrze wypłukana chemia - a to niedobrze.

Fajny zapach w aucie zostanie po Dressingu.

Jeśli nie chcesz iść teraz w koszta zrezygnuj z zestawu do skóry (kup jedynie Kecav Power) do czyszczenia skóry - gdzieś na forum jest test tego środka.

Poza tym COLOURLOCK STRONG ma dość wysokie PH - lepiej wg mnie wybrać Soft - i powalczyć troszkę dłużej (lepiej dla skóry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.