Jump to content

Ilość wody potrzebna do umycia


Evo

Recommended Posts

  • Administrator

Pytanie troche kuriozalne , ale bardzo dla mnie istotne. Czy ktoś kto mieszka w domku jednorodzinnym jest w stanie sprawdzić na wodomierzu ile wody idzie na jednorazowe, dokładne umycie auta ?

 

Jako że w moim budynku mieszkają 3 rodziny, i mamy wspólny wodomierz to nie mam za bardzo jak bo woda i tak gdzieś będzie lecieć, a chodzi mi o rozliczanie się pod koniec roku z mycia auta. Sytuacja z sąsiadami jest dośc napięta i nie chce potem niepotrzebnych kłótni, więc wole z góry obliczyć ile to będzie mniej wiecej kosztowało.

Link to comment
Share on other sites

U mnie shodzi od jednego pompowania hydroforu do drugiego (mam nadzieję, że jasno się wyraziłem), czyli ok. 80 litrów, płukam dokładnie i się nie ograniczam z ilością wody. Uzywam węza ogrodowego, myjka pewnie by zeszło mniej.

 

A może licznik ogrodowy osobno? coś tam słyszałem, ze woda jest na nim tańsza, ale nie wiem dokładnie, moze to tylko plotki.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

80 litrów czyli rocznie by mi szło ok 3000 litrów bo myje od kwietnia do października. Czyli raczej niewielkie pieniądze... :o

 

No właśnei z tego co się orientuje to kran ogrodowy jest podpięty pod główną instalacje i jest wliczany pod główny licznik.

Link to comment
Share on other sites

Ja dwa wiadra po 9l. I wąż pewnie ze 30-40l. nie więcej. Widzę ile się zbiera zanim pójdzie w kostkę. To razem:ok 60l. I tak: jak jest git ubranie na aucie, ładnie odpychające to mycie krótsze i mniej wody (karoseria) -to widzę. Zdecydowanie na zabezpieczonym samochodzie zużywa się mniej do mycia. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

No wiader nie wliczam bo napełniam i tak w mieszkaniu ciepła wodą. Licznik na kran ogrodowy miałby sens, ale mamy na tyle często podlewany ogród że ciężko by było robić szczegółowy wykaz wody użytej tylko na mycie auta.

Link to comment
Share on other sites

Mam licznik ogrodowy z którego myję m.in. samochody więc przy najbliższym

myciu sprawdzę ile wychodzi.

Woda + ścieki w Mielnie, w sezonie letnim, osiągają już cenę benzyny :cry:

i taki licznik do podlewania ogrodu to konieczność.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wodomierz o przepływie do 1,5m3/h to koszt ok 50 zł. Ma on homologację na 5 lat. Przyłącza o przekroju albo 1/2 albo 3/4. Spokojnie da się pod szybkozłącza podpiąć. Napewno dało by to klarowną sytuację ile wody wychodzi tylko na mycie. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.