Skocz do zawartości

Kropki na lakierze do farby do elewacji budynku


Sprężyn

Rekomendowane odpowiedzi

;od dluzszego czasu przegladalem forum, lecz teraz pojawil sie problem ktory zmusil mnie do rejestracji. Mianowicie nastepnego dnia po glinkowaniu i woskowaniu collinite.... malowali elewacje kolo mojej pracy...!!!! i mam caly samochod w bialych kropkach. To sie nazywa zlosliwosc losu. Sily wiatr sprawil, ze pyl z malowania osiadl na samochodzie i nie wiem jak go usunac nie rysujac lakieru. Co prawda moge oddac samochod do polerowania na koszt firmy wykonawcy, jednak nie chcialbym bezdusznego polerrwania calego pojazdu. Moja toyota jest czarna i ma rok. Po woskowaniu wygladala pieknie - jakies 18 godzin..... Nie wiem czym to usunac - pojedyncza kropke stosunkowo latwo zetrzec, jednak sa ich tysiace a wycieranie szmatka grozi porysowaniem lakiery tymi usunietymi grudkami.....

Z gory dzieki za pomoc i sugestie. Ewentualnie propo, gdzie w warszawie mozna profesjonalnie usunac takie badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyn, sam usuniesz te kropki, wystarczy glinka, niestety będziesz jeszcze raz musiał woskować.

jeśli zwykła nie da rady to możesz pomyśleć o jakiejś bardziej agresywnej ale na pewno sobie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto bylo nawoskowane to jest szansa ze te kropki nie przywarly bezposrednio do lakieru tylko trzymaja sie na warstwie wosku i w latwy sposob zejda.

Nie wiem czy glinka to jest dobry pomysl w tym przypadku bo kropi zaschnietej farby moga wejsc glinke i rysowac lakier. Jesli juz to moze jakas bardzo miekka glinka.

Ja bym najpierw sprobowal podjechac na myjke wysokoscisnieniowa, jesli sama myjka nie da rady to moze myc i starac sie delikatnie wytrzec mikrofibra, albo zrobic kompiel z aktywnej piany, moze dala by rade je rozmiekczyc :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest zabrudzenie? Bardziej farba czy może bardziej tynk natryskowy?

 

Popieram kolegów - na pewno nie użyłbym do tego glinki bo to tak jakby napchać ją kamieniami. Z racji tego ,że to coś jest na pewno twarde to łatwo będzie to usunąć - dużo trudniej bezboleśnie. Ja bym auto polał jakimś silnym roztworem aktywnej piany zmieszanej z szamponem i być może apc i zostawił na jakieś 5 minut, następnie spłukał. Ewentualnie wspomógłbym się jeszcze punktowo tar removerem ale bezdotykowo.

Podejżewam ,że po wszystkim i tak będziesz musiał przelecieć całe auto czymś lekko ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden pomysł: degreaser na lakier na 5 min. Potem myjka. jest to sprawdzony patent przez naszych kolegów po fachu w Szwecji. Zwłaszcza zimą.

 

[ Dodano: 18 Kwiecień 2010, 15:20 ]

odkurzu po lakierze bezbarwnym,
Krzysiek, ale to dalej lakier i twardość podobna. Jakieś tynkarskie dziadostwo jest twardsze. Ciężko będzie jeśli samo nie puści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za reakcje, w miedzyczasie podwinalem rekawy, umylem samochod potraktowalem myjka cisnieniow (na szczescie moge u siebie na podworku eksperymentowac) i nic. Pod palcem schodzi. Tak jak koledzy mowili glinka na pierwszy rzut wydala mi sie niebezpieczna. Wiec potraktowalem caly samochod rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym na mega miekkiej scierce... i poszlo. Przypuszczam, ze uratowal mnie wosk bo byloby gorzej. O dziwo rozpuszczalnik nie zmyl calego wosku. Pozniej glinka

i jestem w trakcie nakladania collinite 476. Uff troche kamien spadl mi z serca. Tylko cala niedziela poszla sie timtirimtim...

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

A ja mam kropki po farbie do blachy, czym to ruszyć ? Są to bardzo delikatne kropki (auto stało dość daleko od miejsca malowania) Polerka + UC Megs daje radę, ale trzeba się trochę pobawić. Czy jest na to jakiś lepszy sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem - zadałem pytanie z racji tego, że moje krople są z farby do blachy i nie chcą zejść tak łatwo. I czy próbować w ten sam sposób, czy metoda którą obrałem z użyciem polerki DA + Megs UC jest dobra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.