Skocz do zawartości

BMW x5


Gość wlodi

Rekomendowane odpowiedzi

Moja kolekcja zdjęć z realizacji nie jest zbyt obszerna, bo nigdy nie ma czasu na robienie (musiałbym chyba jakiegoś fotografa nająć na etat ;P ), ale dziś postaram się pokazać Wam to co udało i to czego nie udało mi się zrobić przy pierwszym podejściu do samochodu marki BMW X5.

Warto napisać, że przy tym samochodzie pracowałem już kilka miesięcy temu, ale tak jak dziś było to tylko gruntowne czyszczenie, bez jakichkolwiek regeneracji.

Plan pracy na tą wizytę przewidywał:

zająć się lakierem, usunąć ślady smoły, nawoskować, pokryć czymś plastiki zewnętrzne, opony, felgi wyczyścić, w środku: przeprać podłogę i dywaniki, zająć się plastikami no i tapicerką.

bmw-x5-03.JPG

bmw-x5-05.JPG

bmw-x5-06.JPG

Z daleka auto nie wygląda aż tak źle, ale z bliska widać ślady smoły na lakierze i tak generalnie po całym obwodzie pojazdu, więc z tym było trochę pracy.

Poniżej efekt po umyciu, usunięciu smoły i nawoskowaniu.

 

bmw-x5-15.JPG

bmw-x5-16.JPG

bmw-x5-17.JPG

Szyby i plastikowe elementy też zostały pokryte odpowiednimi środkami.

bmw-x5-18.JPG

bmw-x5-20.JPG

Brakowało mi jedynie środka do wyczyszczenia aluminiowej listwy (tej, którą widać na zdjęciu powyżej). Co polecacie do tego typu elementów? Dodatkowo przydałaby się jakaś konserwacja tego, ale to już następnym razem zrobię.

 

Idąc dalej, bierzemy się za wnętrze.

bmw-x5-07.JPG

bmw-x5-08.JPG

bmw-x5-10.JPG

Jak widać tapicerka w nieszczególnym stanie. Od mojej ostatniej wizyty nikt tym się nie zajmował, więc tak jak widać fotel kierowcy w zasadzie trochę przybrudzony, większym problemem jest ta plama od smoły albo jakiegoś smaru. Poza tym widać przetarcie lica skóry na boczku jak również w kilku innych miejscach np. podłokietnik. Tylna kanapa w zasadzie tylko do rutynowego obmycia i konserwacji.

 

bmw-x5-23.JPG

bmw-x5-26.JPG

bmw-x5-27.JPG

I tutaj generalnie wszystkie plamy zeszły, akurat nie ma tego zdjęcia gdzie była ta czarna plama, ale widać fragment podłokietnika, a tam było podobne zabrudzenie tylko, że mniejsze. Tego dnia byłem ograniczony czasowo, bo samochód miał być na drugi dzień rano gotowy do użytku, dlatego też naprawą lica skóry i polerowaniem lakieru zajmę się następnym razem jak czasowo będzie lepiej.

 

Prawie cały samochód (oprócz tapicerki) został umyty, wyczyszczony i zakonserwowany przy użyciu środków marki CONCEPT, do tapicerki użyłem środków LCK z tym, że przy tych mocnych zabrudzeniach wspomagałem się serwisowym odtłuszczaczem, którego używam przed malowaniem skóry, w sumie środek Ball Pen Remover II dawał sobie radę, ale serwisowym Removerem jakoś szybciej szło :)

 

Na sam koniec efekt ostateczny.

bmw-x5-30.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.