Jump to content

BMW x5


Guest wlodi

Recommended Posts

Moja kolekcja zdjęć z realizacji nie jest zbyt obszerna, bo nigdy nie ma czasu na robienie (musiałbym chyba jakiegoś fotografa nająć na etat ;P ), ale dziś postaram się pokazać Wam to co udało i to czego nie udało mi się zrobić przy pierwszym podejściu do samochodu marki BMW X5.

Warto napisać, że przy tym samochodzie pracowałem już kilka miesięcy temu, ale tak jak dziś było to tylko gruntowne czyszczenie, bez jakichkolwiek regeneracji.

Plan pracy na tą wizytę przewidywał:

zająć się lakierem, usunąć ślady smoły, nawoskować, pokryć czymś plastiki zewnętrzne, opony, felgi wyczyścić, w środku: przeprać podłogę i dywaniki, zająć się plastikami no i tapicerką.

bmw-x5-03.JPG

bmw-x5-05.JPG

bmw-x5-06.JPG

Z daleka auto nie wygląda aż tak źle, ale z bliska widać ślady smoły na lakierze i tak generalnie po całym obwodzie pojazdu, więc z tym było trochę pracy.

Poniżej efekt po umyciu, usunięciu smoły i nawoskowaniu.

 

bmw-x5-15.JPG

bmw-x5-16.JPG

bmw-x5-17.JPG

Szyby i plastikowe elementy też zostały pokryte odpowiednimi środkami.

bmw-x5-18.JPG

bmw-x5-20.JPG

Brakowało mi jedynie środka do wyczyszczenia aluminiowej listwy (tej, którą widać na zdjęciu powyżej). Co polecacie do tego typu elementów? Dodatkowo przydałaby się jakaś konserwacja tego, ale to już następnym razem zrobię.

 

Idąc dalej, bierzemy się za wnętrze.

bmw-x5-07.JPG

bmw-x5-08.JPG

bmw-x5-10.JPG

Jak widać tapicerka w nieszczególnym stanie. Od mojej ostatniej wizyty nikt tym się nie zajmował, więc tak jak widać fotel kierowcy w zasadzie trochę przybrudzony, większym problemem jest ta plama od smoły albo jakiegoś smaru. Poza tym widać przetarcie lica skóry na boczku jak również w kilku innych miejscach np. podłokietnik. Tylna kanapa w zasadzie tylko do rutynowego obmycia i konserwacji.

 

bmw-x5-23.JPG

bmw-x5-26.JPG

bmw-x5-27.JPG

I tutaj generalnie wszystkie plamy zeszły, akurat nie ma tego zdjęcia gdzie była ta czarna plama, ale widać fragment podłokietnika, a tam było podobne zabrudzenie tylko, że mniejsze. Tego dnia byłem ograniczony czasowo, bo samochód miał być na drugi dzień rano gotowy do użytku, dlatego też naprawą lica skóry i polerowaniem lakieru zajmę się następnym razem jak czasowo będzie lepiej.

 

Prawie cały samochód (oprócz tapicerki) został umyty, wyczyszczony i zakonserwowany przy użyciu środków marki CONCEPT, do tapicerki użyłem środków LCK z tym, że przy tych mocnych zabrudzeniach wspomagałem się serwisowym odtłuszczaczem, którego używam przed malowaniem skóry, w sumie środek Ball Pen Remover II dawał sobie radę, ale serwisowym Removerem jakoś szybciej szło :)

 

Na sam koniec efekt ostateczny.

bmw-x5-30.JPG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.