Skocz do zawartości

Mleczka polerskie Festool


Gość wlodi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam.

Czy ma ktoś z was jakieś doświadczenie z mleczkami polerskimi firmy Festool? Co możecie o nich powiedzieć? Na temat innych środków jest mnóstwo informacji, a o tych prawie nic. Rozmawiałem już z wieloma osobami, które zajmują się polerką mniej lub bardziej profesjonalnie, ale o tym, żeby ktoś używał tych środków to słyszałem tylko dwa razy przy czym jeden przypadek to znajomy polecał powłokę ochronną MPA-V czyli coś w rodzaju wosku, a drugi przypadek to był przedstawiciel właśnie z firmy Festool ;) Co jest nie tak z tą marką? Pytam dlatego, że sam używam tych środków i przyznam się bez bicia, że nie używałem jeszcze innych. Odkąd nabyłem polerkę i zacząłem polerować byłem generalnie zadowolony ze środków, które dostałem w zestawie, więc jakoś szczególnie nie szukałem innych, tylko uzupełniam gdy któregoś brakuje.

Poniżej prezentuję jaki efekt uzyskałem na 20 letnim lakierze mojego VW T4.

przedbus.jpg

pobus.jpg

Użyłem najpierw mleczka MPA 5000 i pomarańczowej gąbki Festool, a następnie MPA 11000 i czarna gąbka o strukturze waflowej. Wg. mnie efekt jest zadowalający i po jeszcze kilku testach na innych autach postanowiłem używać tych środków na kolejnych samochodach.

Poniżej zdjęcia Opla Astry '01, problem polegał na tym, że klient przykrył samochód plandeką żeby ochronić go przed odchodami ptaków, niestety plandeka była na tyle mała, że można było przykryć tylko górną część samochodu i w związku z tym szczególnie na górnej części drzwi wokół całego auta były matowe ślady i rysy tak samo na praktycznie całej masce i tylnej klapie. Jak widać pomarańczowa gąbka i MPA 5000 poradziły sobie z tym świetnie generalnie nawet nie użyłem mleczka 11 tys, bo klientowi odpowiadało tak jak jest.

astraprzed.JPG

astrapo.JPG

maska.JPG

Używając tylko tych dwóch mleczek wypolerowałem już trochę samochodów i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, klienci zresztą też. Oczywiście moja opinia jest subiektywna, bo używałem tylko tych preparatów, może ktoś z większym doświadczeniem wypowie się na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na allegro można dostać to bez problemu... Ja zawsze biorę ze sklepu, w którym mają narzędzia Festool, ściągają to dla mnie na zamówienie, wtedy muszę czekać kilka dni, ale po rabacie wychodzi taniej niż na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.