Skocz do zawartości

Małe porównanie - Autosol, 3m, Festool, Isand.


Bielutomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio z racji chwili czasu, postanowiłem zrobić mały test. Wziąłem moja garażowa maskę z Focusa mk1, i przetestowałem moc 4 past. 

Do testu wziąłem pasty:

Autosol SpeedGloss 230

3M Fast Cut Zielony korek

Festool MPA 5000

Isand OneSteOnly

pracowalem maszynka Krauss p7, na twardych padach. 

Zmatowilem cześć testowa papierem p2000. Przetarłem całość ipa, i zacząłem prace. Kazdy element miał swoją gąbka i pastę, każda gąbkę impregnowalem, i na każda dawałem 3 groszki pasty. Potem kazdy element przejechałem góra-dół, prawo-lewo, góra-dol, prawo-lewo na pierwszym biegu (700obr) a następnie ten sam zestaw ruchów, na 3 biegu(1500obr) i na koniec przetarłem całość gęsto namoczona fibra przez ipe. Odczekałem aż IPA wyparuje, i raz jeszcze przetarłem IPA. I mamy takie wyniki.

Rewelacyjnie z rysami po papierze(nie mówię tu o tych rysach co zostały, które były już wcześniej na masce) poradził sobie Festool, następnie Isand, potem duzo gorzej 3M, a daleko w tyłach Autosol. 

Widac jednak, ze każdej z past trzeba poświecić więcej czasu. Czy to Festool czy Isand, czy nawet 3M i Autosol, każda gdyby była poprowadzona kilka przejazdów więcej, poradziłaby sobie duzo lepiej. Takie odnoszę wrażenie, z racji tego, ze bardzo duzo pasty zostało na danym elemencie. 

Jednak w teście chodziło o pokazanie szybkiego, a wręcz bardzo szybkiego odświeżenia, gdzie w tym zadaniu najlepszym okazał się Festool. W wolnej chwili zrobie ten sam test, ale na DA. A potem zrobie kolejne testy z pełnym wypracowaniem tych past. Tu czuje ze góra mogą być Autosol i 3M 🙂 

foto relacja-niestety trochę uboga:

F8EB71C2-3BDF-45AE-AFDE-528E7A964E68.jpeg

4407337C-7BA5-4426-B313-E542306D1591.jpeg

CD769530-1395-4205-B57F-9208379E116E.jpeg

88F5DB5A-C33A-4D0A-BF79-166C39B5EDAB.jpeg

A18F5B91-9CD0-4771-9DC2-E2A5501AE5DC.jpeg

C181D0B1-F90B-493A-B8DA-CBF95617D79E.jpeg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.