Skocz do zawartości

Megs DC2 vs Mirror Glaze #7 Show Car Glaze


Gość mariusz439

Rekomendowane odpowiedzi

Oba produkty są bardzo podobne. Główna różnica jest taka, że #7 przeznaczony jest raczej do aplikacji maszynowej (oczywiście ręcznie też można). Jeśli chodzi o efekt końcowy to #7 podobno jest ciut lepsze niż DC2. Mam butelkę #7 w swoim "arsenale" ale jeszcze go nie używałem. Piszę "podobno" bo opieram się na informacjach z meguiarsonline.com i rozmowach z chłopakami z Meguiar's Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja używam DC2 i za pierwszym razem jak go aplikowałem na Peugeocie 307SW wisnia metalik to byłem w szoku jak wyciągnął głębie koloru.

 

aplikowales DC2 wcześniej używając cleanera lub mleczka polerskiego ?

 

Ja miałem podobne odczucia na czarnej perle (lakier 4-ro miesięczny więc błyszcząca nówka). Umyłem, wyglinkowałem i położyłem DC2 (bez cleanera) i na to wosk. Efekt po DC2 był nie do opisania.

 

Teraz na innym czarnym DC2 położyłem na lakier po użyciu rotacji +UC+IPA i głebią po samym DC2 jest nie wiele większa niż po amatorskiej "korekcie" rotacją z UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikowales DC2 wcześniej używając cleanera lub mleczka polerskiego ?

 

Ja miałem podobne odczucia na czarnej perle (lakier 4-ro miesięczny więc błyszcząca nówka). Umyłem, wyglinkowałem i położyłem DC2 (bez cleanera) i na to wosk. Efekt po DC2 był nie do opisania.

 

Teraz na innym czarnym DC2 położyłem na lakier po użyciu rotacji +UC+IPA i głebią po samym DC2 jest nie wiele większa niż po amatorskiej "korekcie" rotacją z UC.

 

Zrobiłem podobnie do ciebie :)

za 1 razem pociągałem DC2 od razu po glince, Następnym razem było Meg UC potem IPA , DC2, to tez głębie nieźle wyciągnęło :)

 

84209516.jpg

 

chodź fotki tego tak nie oddają ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na innym czarnym DC2 położyłem na lakier po użyciu rotacji +UC+IPA i głebią po samym DC2 jest nie wiele większa niż po amatorskiej "korekcie" rotacją z UC.

i tu mamy stare detailerskie porzekadło, że to przygotowanie lakieru daje 99% efektu, a odżywki jak DC2 mogą zrobić WOW na zaniedbanym lakierze bo przyciemnią i wypełnią część niedoskonałosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mamy stare detailerskie porzekadło, że to przygotowanie lakieru daje 99% efektu, a odżywki jak DC2 mogą zrobić WOW na zaniedbanym lakierze bo przyciemnią i wypełnią część niedoskonałosci

Święta prawda :) na początku jak kupowałem DC2 to pisało że wypełnia cześć rysek i po nałożeniu, efekt był bajer ale jak zrobiłem UC i potem DC2 to już nie miało co wypełniać i efekt był taki sam tylko że jak zmyjesz politurę to nie ma rysek 0bo są wypolerowane a wcześniej wracały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na zdjęciach może tego aż tak nie widać, ale ostatnio jak nałożyłem #7 na Classica to w słońcu była różnica znaczna. Teraz czytałem jakie dokładnie własciwości ma #7 to nie ma właściwości oczyszczających, ale pozostawia "oleisty" film na lakierze, podkreślając wetlook :) Dlatego częśto detailerzy showcarów zamiast kłaśc QD na wosk kładą #7 przed pokazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nakładałem dzisiaj Show Car Glaze 7 maszynowo w przypadku ładnego 50/50 i zadbanego nowego lakieru widać nieznaczne przyciemnienie i oraz pokrycie niewielkich rysek. Możliwe, że zbyt długo wcierałem, bo jak przyschło to masakra to później spolerować. Ponoć, trzeba wpracowywać do pełnego pochłonięcia przez lakier, ale wystarczy nawet kilka szybkich przejazdów i mamy upragniony efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Dc2 na czarnej megance wyszedł super efekt .

efekt wychodzi super to fakt, ale proces nakładania i polerowania w przypadku DC2 odbiera całą radość wykańczania swojego dzieła :/

Taka np. Cherry Glaze to przy tym jak przetarcie QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nakładacie Show Car Glaze za pomocą maszyny DA. Dajecie na pada i jazda czy tak jak piszą na opakowaniu, najpierw rozprowadzacie ręcznie a później wcieracie maszynowo? produkt musi troszkę przeschnąc czy od razu polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pada, rozprowadzam padem. Staram się elementami to robić, a jak cos większego typu maska, to dziele na dwa i fajer przy prędkości "3" Będe musiał sprawdzić jak się wchłania, czyli po ilu przejazdach ma dość. Zalecają, aby nie dopuścic do zaschnięcia bo wtedy cieżko spolerować, o czym się przekonałem :x Filmików z Show Car Glaze niestety nie widzialem jak to lata na maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja właśnie zrobiłem błąd bo najpierw rozprowadziłem na jednym panelu aplikatorem i po chwili polerowałem maszynowo. Niestety bardzo szybko glaze zasychał i trzeba było go długo wcierać. Ale generalnie efekt super :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
przeciez nie kupie specjalnie takiej maszyny zeby mozna bylo glaze klasc

Jak zachorujesz mocniej to kupisz ;) Ja po roku używania rotacji dokupiłem DA i bardzo lubię nią pracować. Do cleanerów czy finishu super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.