Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - pacjent E87 (Black Sapphire Metalic)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Na swoim samochodzie zacząłem dostrzegać coraz większy syf w postaci czarnych i białych kropek, których zwykłe dwukrotne mycie na 1 wiadro nie daje rady usunąć.
Moje mycie samochodu dotychczas polegało na opłukaniu samochodu, wlaniu do wiadra mydła w płynie z Auchan 😥 i umycie go najtańszą rękawicą z frędzlami, następnie spłukując i po chwilowym odstaniu wysuszeniu mikrofibrą (czasem również sciągaczka szła w ruch).
Postanowiłem doprowadzić auto do porządku i zacząłem czytać, oglądać filmiki detailingowe itd.
Dobrałem sobie zestaw, jednak po zsumowaniu kosztów cena mnie trochę przeraża (chociaż, jeśli naprawdę warto to jestem w stanie dopłacić).
Mój zestaw składa się z następujących kosmetyków i akcesoriów:
 

Pianownica         Axel 3000
Piana                 Shiny Garage Fruit Snow Foam
Szampon            Shiny Garage Orange Car Shampoo
Rękawica            Meguiars Microfiber Wash Mitt
Pędzle                ADBL Round Detailing Brush 12
                         ADBL Round Detailing Brush 16
Glinka                Shiny Garage Clay Bar 100g
Wycieranie         Fluffy Dryer 90x60
Wosk                 Soft99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax

Deironizer           ADBL Vampire Liquid
T&G                   ???
Opony                ADBL Black Water
Wycieraczka        Rain-X Rain Repellent
Szyby                 Shiny Garage Perfect Glass Cleaner
Interior               Garage Garage Apple Plastic Dressing
QD                     ADBL QD1
IPA                    TENZI IPA Cleaner 
APC                   ADBL APC

Skąd taka cena Tar & Glue od ADBL? 😐

Wszystkie produkty kupię raczej u jednego użytkownika znanego portalu aukcyjnego.
Posiadam również dostęp do zmywacza silikonowego, rozpuszczalnika NITRO, maszyny polerskiej i pasty 3M zielony korek, w planach jeszcze będzie dokupienie pasty 3M z żółtym korkiem i do tego dedykowanej gąbki.
Na lakierze jest delikatna fabryczna mora, kilka głębszych rys, których raczej nie będę ruszał, na dachu po myciu widać czarne kropki, które odpychają wodę w promieniu 0,5cm.
Do tego na dachu i prawej stronie samochodu są białe mniejsze i większe kropki po jakiejś farbie, zmywaczem nie schodzą, ręczną polerką także.
Jeden element jest do lakierowania i tam będę przeprowadzał testy mocniejszych środków.

Na samochodzie siedzą wieloramienne felgi świeżo pomalowane lakierem samochodowym (kolor samochodu) - może zrezygnować z deironizera?
Czy jest sens pakować się w takie koszty, jeśli nie miałem wcześniej doświadczenia detailingiem?
Może zacząć od czegoś tańszego?
Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzle adbl zamieniłbym na work stuff a Fluffy na Monstera też od work stuff.

Tenzi IPA podobno mało ma w sobie ipy. Ale śmiało możesz używać zmywacza antysilikonwego.

Taki polecanym T&g to prickbort. Miałem tylko porównanie z 4detailer i prickbort lepiej wypada.

Za to APC od 4detailer jest fajne. Przyjemny zapach, nie dusi i dobrze czyści. A cena dobra. Polecam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misz.czu , a więc tak:

Zamiast T&G od ADBL, weź polecany na forum Prickbort MAC 124. Robi robotę. Oczywiście jeśli rozważasz coś innego niż ADBL.

Brakuje mi u ciebie czegoś do mycia opon/gum. Jak chcesz żeby dressing troszkę poleżał, to opone musisz do tego jakoś przygotować. Ze swojej strony polecam Excede Tire and Rubber Cleaner.

Tenzi IPA Cleaner od razu możesz zamienić na czystą IPA(Ę). Zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Oczywiście będziesz musiał ją "porozlewać".

Jak będziesz glinkować, to przyda ci się jakiś lubrykant pod glinkę. Może to być woda z szamponem, lub coś dedykowanego, np.: Good Stuff Clay Lube Gecko’s Slickness.

13 minut temu, misz.czu napisał:

Na samochodzie siedzą wieloramienne felgi świeżo pomalowane lakierem samochodowym (kolor samochodu) - może zrezygnować z deironizera?

Jak nie chcesz ryzykować z ironem, to możesz spróbować Excede Ultimate Wheel Cleaner.

 

No i teraz najlepsze:

14 minut temu, misz.czu napisał:

Czy jest sens pakować się w takie koszty, jeśli nie miałem wcześniej doświadczenia detailingiem?

... tia, wielu z nas wpadło jak śliwka w kompot. A zapukaliśmy na KA tak jak ty. Z prostym pytaniem i prośbą o pomoc 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pędzle zamieniam na 1x Work Stuff Pędzelek Pędzel Detailingowy 24mm.
IPA wylatuje i zastąpię ją zmywaczem silikonowym.
T&G tak jak polecacie Prickbort MAC 124.
Jako lubrykant woda i szampon.
Zostaje mi kwestia kół.

4 godziny temu, CoolBreeze napisał:

Jak nie chcesz ryzykować z ironem, to możesz spróbować Excede Ultimate Wheel Cleaner.

Tu raczej mi chodziło o sens stosowania. Felgi czarny połysk, nie widzę na nich zabrudzeń, zostawał mi na nich  zawsze tylko szary nalot, ale to po złym myciu (bezdotyk).

Jest może jakiś cudowny specyfik zamiast deironizera, który można stosować do mycia i felg, i opon?

Czy mogę jeden pędzel stosować do wszystkich prac (oczywiście po ówczesnym wypłukaniu/odtłuszczeniu)?

Czy Prickbort może być stosowany również na owady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.