Skocz do zawartości

Skorzana tapicerka a usuniecie starej farby i szpachli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem ktory ciezko rozwiazac. Pytalem o opinie kilku detailerow w swoim miescie i kazdy mowi cos innego.

Otoz chodzi o to ze mam jasna skorzana tapicerke w aucie ktora byla kiedys przez poprzedniego wlasciciela malowana i szpachlowana, czas mijal i ponownie pojawily sie pekniecia i teraz wyglada to tylko gorzej. Moje pytanie brzmi czy da sie usunac stara farbe i szpachle z fotela tak by nie uszkodzic/przemoczyc ogolnie nie zniszczyc skory. Chcialbym zobaczyc jak wyglada w realu ten fotel i wtedy zdecydowac czy zostaje tak jak jest czy rzeczywiscie trzeba go bedzie znowu poprawic. Jeden z detailerow powiedzial ze sie nie da a drugi ze sie da ale gdy poprosilem o przedstawienie procesu jakim by to wykonywal mowil wymijajaco wiec nie wiem czy ma dostateczna wiedze i doswiadczenie w tym temacie. Druga sprawa czy pomalowana skore mozna czyscic Gliptonem ? Zamowilem ten zestawik zeby poczyscic wnetrze ale teraz sam juz nie wiem czy nie zedre tej farby i czegos nie uszkodze. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skóra jest malowana (krowy nie są hodowane na zamówienie w danym kolorze skóry :P bo na wymyślny kolor tapicerki ludzie by czekali latami) więc o to że zetrzesz farbę na wymyślną tapicerkę ludzie by czekali latami się nie martw. Czym malował wiadomo? jeśli zgodnie ze sztuką było malowane to nie da się usunąć nowej farby tak by stara wyszła i aby jej stan był ok. Krutko  przed malowaniem zestawem colorlock najpierw trzesz padem następnie przecierasz benzyną (z zestawu nie jakąś inną) i stara farba zostaje na szmatce wiec raczej odpada to by tak zostało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.