Skocz do zawartości

Rysy, zaprawki, obtarcia ...


Mario87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poprawić wygląd swojego samochodu. Mam go kilka miesięcy i jestem jego drugim właścicielem ( moje pierwsze auto ). Auto to Peugeot 407Sw.

Ostatnio już zacząłem irytować się jego wyglądem w niektórych miejscach (słoneczko ujawnia wszystkie wady) o to one:

rysy zrobione zaprawkami przez poprzedniego właściciela zapewne

6agnasothngn_t.jpg

wp2or8xprgk1_t.jpg

zmatowione zarysowania po gąbce....

9gkufgxjoyo3_t.jpg

ozh3gf7i71ev_t.jpg

plama na masce widoczna pod kątem odbijającego słońca

xdroa1vjy0jc_t.jpg

miejca w których jakby lakier odchodził + delikatne odbicia od kamyków

sne15rc92hc1_t.jpg

zarysowania na zderzaku zapewne od uderzenia w porobione zaprawką

batwzcwvhoz9_t.jpg

rdza na klapie bagażnika zrobiona zaprawką, niedawno w słońcu zauważyłem że rdza przebija się przez nią.

2feujsrx2y1g_t.jpg

Sporo tych defektów których chciałbym się pozbyć.

Zamierzam zrobić mu korekte lakieru pastą Menzerna 3in1, zakupić polerke K2 Masner, pady i resztę z potrzebnych chemii gdyż chciałbym zrobić korektę lakieru samemu (mój pierwszy raz) ale mam spore obawy i troszkę pytań związanych z defektami ze zdjęć na aucie.

Czy taki plan działania będzie ok w moim przypadku??? Mycie -Glinka-mycie szamponem-polerka-ipa-cleaner czysty-wosk ( Plan wzięty z innego tematu ).

Ale co mam zrobić z zaprawkami porobionym przez pierwszego właściciela. Są one zdecydowanie ciemniejsze co widać na zdjęciach i delikatnie chropowate.

Rozważam także oddanie auta do profesjonalisty ale mam zapał żeby zrobić to samemu bo lubię pobawić się przy aucie w wolnym czasie.

Proszę o opinie,wskazówki a także o wyrozumiałość ponieważ nie miałem wcześniej styczności z takimi rzeczami ponieważ to moje pierwsze auto które mam od niedawna.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.