Skocz do zawartości

Polerowanie lakieru audi A3 2006


Cmola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Jestem tu nowy i chciał bym uzyskać od was pomoc przy polerowaniu. Mam kilka pytań typy "co poszło nie tak" .

1. Wypolerowałem maskę audi i jestem zadowolony z efektu, polerowanie było padem Nat czarny ( na 1 raz chciałem być bardzo delikatny) 135 na talerzu LARE dość twardym (gumowy tylko obrzeża się wyginają) i pasta Menzerna 3in1, później przeszedłem na błotniki ,(oczywiście wcześniej wszystko umyte dobrze- spłukiwanie, pianowanie, mycie na 2 wiadra, glinkowanie, spłukiwanie, osuszanie ręcznikiem waflowym K2 ) , przeszedłem na pad 80 mm też z czarnym NAT-em i talerzem flexipads tylko ten na dość miękkiej amortyzacji ,polerowałem późnym wieczorem, w latarce led porównanie przed i po było mega, nazajutrz w słońcu widać pełno rys (lepiej niż było) , a w jednym miejscu widać ślady po padzie , na długości około 10 cm w jednej linii widać okrągłe ryski, ewidentnie to po padzie. Co poszło nie tak że taki słaby efekt ??  widziałem la ludzie tą pastą robią naprawdę niezłą korektę. Ilość pasty to na 135 mm takie 3 i pół groszka na 80 mm 2 groszki. Za mało pasty ?? że tak mało zeszło  ?  Czy może przez miękką amortyzację ?? . Jeszcze jedno pod koniec przejazdów na 1500 rpm czasami miejscami jak jadę widać jak by pasta znikła (efekt wyrobienia ?  czy brak jej w tym miejscu i jadę na sucho ?? ), jak przejadę palcem to wydaje się że jest w tym miejscu , no i jak zmniejszę prędkość pod koniec na 2 przejazdy na 900 rpm pad oddaje jeszcze dość sporo pasty 

Ilość przejazdów wygląda miej więcej tak że rozprowadzam pastę na 600 rpm dość żwawo później 2 przejazdy na 900 rpm i tutaj już zwalniam z tempem i lekko dociskam polerkę później 1500 i jadę do końca wyrobienia pasty dość wolno i tez z lekkim dociskiem i na koniec zwalniam 

 

2.Druga sprawa to polerowanie lamp tylnych  , dużo czytałem i oglądałem że można łatwo przypalić no i skoro tyle wiedzy się wchłonęło to zabrałem jakąś starą z garażu aby popróbować no i jak mogło by byś inaczej :D przypaliłem, próbowałem trochę zejść z matowienia pastą finiszową ale no... jak zrobić to prawidłowo ?  wydaje mi się że jechało za wolno , ilość pasty (pad 80mm) dałem tyle samo co przy polerowaniu lakieru czyli 2 groszki i tutaj docisk był raczej większy niż przy lakierze.

 

Będę wdzięczny za nakierowanie mnie na właściwy tor zanim zniechęcę się przez rezultaty

 

Pozdrawiam Szymon !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cmola szczerze to nie wiem co powiedzieć :o

Może zacznij od zmiany pasty ?

Z menzerna 3w1 nie polerujesz lakieru tylko maskujesz drobne ryski (niektóre usuwając ale mała ilość)

Pracujesz rotacja czy DA ?

Jakie autko? Malowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.