Skocz do zawartości

Mazda 3 I Strato Blue, dbanie o lakier proces.


KotWButach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam pytanie odnośnie zadbania o moje auto. Niestety nie posiadam garażu. 

Samochód to Mazda 3 I kolor Strato Blue. Lakier w bardzo dobrym stanie, choć widoczny tzw pajączki lub słoneczka. 

Chciałbym się was zapytać jak zadbać dobrze o lakier ale mimo wszystko nie ze środkami za 200zł od sztuki. Raczej tanio.

Do dyspozycji mam ręczną pianownicę oraz wąż ogrodowy z nasadką.

Jakie produkty kupić by zadbać o lakier znalazłem pod taki schemat:

Dekontaminacja -> odtłuszczanie -> cleaner -> odtłuszczanie -> glaze -> wosk

oraz gdy nie będę miał czasu to:

mycie pianą -> wosk

 

Prosiłbym forumowiczów o podanie środków pod te etapy bo szczerze mówiąc jak szukam to się po prostu gubię w tych autodetalingowych środkach... jest ich tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KotWButach 

Źle przedstawiłem etapy.

Jeśli wosk ma być syntetyczny i bez korekty lakieru to 

Prewash - mycie - dekontaminacja ( chemiczna, mechaniczna) - mycie - cleaner - odtłuszczenie - wosk

Jeśli ma być z korekta lakieru 

Prewash - mycie - dekontaminacja ( chemiczna, mechaniczna) - mycie - korekta lakieru - odtłuszczenie - wosk

Wosk naturalny bez korekty 

Prewash - mycie - dekontaminacja ( chemiczna, mechaniczna) - mycie - cleaner  - wosk

 

Wosk naturalny po korekcie 

Prewash - mycie - dekontaminacja ( chemiczna, mechaniczna) - mycie - korekta - wosk

 

Prewash: piana SG, Adbl yeti ( to ma tylko zmiękczyć brud więc nie podaje pian które faktycznie mogłyby domyc )

Mycie: najkorzystniej wychodzi kupno szamponów SG w 5 litrowej bańce 

Dekontaminacja chemiczna: Prickbort, SG d-tox 

Dekontaminacja mechaniczna: Glinka bilt hamber lub Valetpro a poślizg woda z szamponem 

Odtłuszczanie : Adbl wipeout, IPA, gyeon Prep ( coś z tego możesz wybrać )

Cleaner: jeśli wosk  syntetyk to DJ lime prime będzie dobrym wyborem. Jeśli wosk naturalny to Prima Amigo.

I wosk : syntetyk to Bilt hamber dsw, collinite, FK Hi temp, woski od soft99. Naturalny : i tutaj musialbys mi opisać twoje oczekiwania od woski... Ale w ciemno polecę Funky Witch hypnotic icon

 

Brakuje Ci jeszcze dużo rzeczy :)

Ręcznik do osuszania : Workstuff beast, fluffy dryer

Pedzle do zakamarków: Workstuff Albino lub zwykle, marketowe

Fibry : do dotarcia wosku,cleneru itp. tu już masz wolną rękę 

QD: nie jest to że niezbędne ale czasami wosku tego potrzebują. Adbl SSW, QD1, kecav Yoga, funky Witch botox.

Uff to chyba na tyle...

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 

dziękuje za tak obszerną odpowiedź, niestety ceny mnie zabiły jak by to zsumować, chciałbym zadbać dobrze o auto ale jak to zsumuję to wychodzi mi spora suma, czy da się znaleźć środki oparte o zasadę jakość/cena :)

Chciałbym by wosk się jak najdłużej trzymał a że nie można mieć wszystkiego to dopiero na drugim miejscu pozostaje głębia, choć przyznam że fajnie byłoby odmłodzić 12 letnie auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.