Skocz do zawartości

Niedrogi zestaw dla Grande Punto


Bukacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Jako, że majówka zbliża się wielki krokami a co za tym idzie będzie trochę czasu na posiedzenie przy samochodzie postanowiłem, że zrobię coś ze swoim czarnym kropkiem i w taki sposób znalazłem się na tym forum. Po przejrzeniu wielu tematów, proponowanych zestawów oraz zestawów innych użytkowników już coś tam wiem, ale chciałbym jeszcze zapytać czy to czego się dowiedziałem i jak to zrozumiałem ma jakikolwiek sens. Dodam, że zależy mi na w miarę niedrogim zestawie, nie zależy mi i nie mam środków na efekt lustra na samochodzie a jedynie na odświeżeniu wyglądu, nadaniu trochę blasku i zabezpieczeniu lakieru. 

Kosmetyki przedstawiam w kolejności tak jak mi się wydaje powinienem je zastosować:
1. Mycie:
    - Aktywna piana Good Stuff White Bear
    - 
Szampon Good Stuff Bumblebee, ewentualnie FX Protect Nano Shampoo (zależy mi na produkcie, którego będę mógł użyć zarówno przy myciu wstępnym jak i po użyciu glinki)
    - Rękawica RękawicaWaxPRO Mapet Wash Mitt Red
    - 
Co do dalszej pracy w tym punkcie chciałem się dowiedzieć czy mogę użyć Decabit z proponowanych zestawów żeby było bardziej budżetowo czy może użyć coś w stylu Tar&Glue?
    - Na koła przeczytałem, że jeśli nie potrzebuję konkretniejszych specyfików to K2 Roton się sprawdzi?
2. Przygotowanie
    - Good Stuff Rhino Horn Cleaner 250ml
    -
Glinka WaxPRO Glinka Yellow Poly 100g
    -
 Ponowne umycie szamponem metodą na dwa wiadra oraz osuszenie.

3. Wosk
   - Tutaj waham się pomiędzy Finish Kare 1000hp hi temp tester ewentualnie jako że czarny lakier to Finish kare pad glaze tester, lub Soft99 Fuso bądź  Collinite 476.

Przepraszam jeszcze raz za wysłanie niedokończonego tematu, mam nadzieję, że teraz jest wyedytowany ok :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bukacz  proponuje byś w każdym swoim punkcie dał swoją propozycję. O wiele łatwiejsze jest to dla nas i efektywniejsze dla Ciebie. Ty mówisz Szampon A a my możemy wtedy podać Ci alternatywę czyli B lub wyrazić swoją opinię co do twojego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.