Skocz do zawartości

Problem z lampami...


MiLordi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tylne lampki zaczęły mi parować, więc je rozkleiłem. W środku szkiełko plastikowe brzydko zaczęło wyglądać od wody więc je z zewnątrz i w środku spolerowałem na papierze wodnym od 1000 do 2000 i pomalowałem lakierem bezbarwnym. Niestety powstała taka morka/chmurka, więc ją starłem z jednej i drugiej strony. Niestety teraz zostają rysy ,których za nic nie mogę ściągnąć. Nie poddaję się szybko bo męczę ten przeźroczysty plastik już chyba 12h papierami od 1000 do 3000, gąbkami o różnej twardości, pastami na mokro, na sucho i rys nie mogę się pozbyć. Kiedyś znalazłem taki środek u dziadka w garażu do regeneracji lamp, czerwona butelka środek Niemiecki, pewnie był już bardzo stary bo szukałem go w internecie i nic nie znalazłem. Był to lekko żółty płyn strasznie śmierdział jakby kwasem na reflektorach był lekko tłusty i to była rewelacja, nie trzeba było się bawić papierami, niczym, tylko wymyć ,przetrzeć i światła wyglądały jak nowe. Zmierzam do tego ,że może ktoś mógłby mi doradzić z podobnym środkiem aby ściągnąć te ryski. Robiłem próbę lakierem bezbarwnym po spolerowaniu papierem na wodę 1500 i może nie ma tragedii ,ale jest pewien niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ogarnąłem to... 13h tarcia... ale łapa mi spuchła i się opaliłem :) Napiszę w czym był problem ,aby zaoszczędzić innym nerwów :) Chodzi o papierki ścierne... nie wiedziałem ,że jest w tym jakaś różnica między firmami, kupowałem u lakiernika i myślałem ,że są dobre, jednak przy szkiełku przeźroczystym zrobiło kolosalną różnicę kupiłem 3m i mirke na wodę i jakoś powoli te głębokie rysy się wyrównały 1500, 2000, 2500 pasta xerapol i kontrola czy ryski gdzieś jeszcze widać. Przed lakierowaniem przetrę papierkiem wodnym 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.