Skocz do zawartości

Renowacja lakieru, zabezpieczenie, efekt lustra


ShadyTheBest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do renowacji czarnego lakieru (widoczne drobne i większe rysy, oraz kilka głębokich). dotychczas 2 razy w ciągu roku używałem lekko ściernego cleanera Soft99 + wosk Soft99 FUSSO Coat 12 Months Wax Dark. Były to moje początki z maszyną polerską, dlatego nie chciałem narażać lakieru na pasty polerskie. Do tego czasu miałem już okazję poćwiczyć na kilku samochodach, dlatego myślę, że mogę podjąć się większego wyzwania :)

 

Efekt jaki chciałbym osiągnąć to efekt lustra i mokrego czarnego lakieru

 

Etapy pracy oraz produkty, których zamierzam użyć:

  1. Mycie auta - szampon Dodo Juice Born to be mild
  2. Glinkowanie
  3. Odtłuszczenie - ADBL Wipe Out PRO 500ml
  4. Polerowanie średnią pastą ścierną - MENZERNA Power Finish PF2500 250ml + FLEXIPADS 135 x 35mm gąbka polerska pomarańczowa
  5. Polerowanie pastą wykończeniową - MENZERNA Super Finish SF 3500 250ml + FLEXIPADS 135 x 35mm gąbka polerska żółta
  6. Przygotowanie powierzchni pod nałożenie wosku - Soft99 Micro Liquid Compound Set
  7. Woskowanie - Soft99 Mirror Shine Wax Dark

 

Moje pytanie do kolegów po fachu, czy wszystko dobrze dobrałem oraz czy coś można zmienić, poprawić? Do tej pory używałem wosku Soft99 FUSSO Coat 12 Months Wax Dark i jestem bardzo zadowolony z trwałości, natomiast nie daje on jednak tego efektu lustra i dużej głębi mokrego koloru a na tym mi aktualnie zależy w sezonie letnim. Zastanawiałem się też nad sealantem ale czy on się nie wyklucza z woskiem? Jak należy go zastosować w moim przypadku? 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to radziłbym w ogóle poczytać forum bo widać, że nie doczytane...

Po myciu (pkt.1) powinna  być pełna dekontaminacja ( coś do smoły, soków z drzew, deiron, glinka)

To bym jeszcze raz przemył.

Co do wosków z wet lookiem to polecają chemical guys butter wet wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, damiano2007 napisał:

Po pierwsze to radziłbym w ogóle poczytać forum bo widać, że nie doczytane...

Po myciu (pkt.1) powinna  być pełna dekontaminacja ( coś do smoły, soków z drzew, deiron, glinka)

To bym jeszcze raz przemył.

Co do wosków z wet lookiem to polecają chemical guys butter wet wax.

Fakt zapomniałem o tym dopisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.