Skocz do zawartości

Problem z listwami dachowymi


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z listwami na dachu - Astra H - nie wiem czy jest to nalot czy już po prostu są wyblakłe od słońca - co ciekawe nie na całej długości, bo na końcach jest ok. Próbowałem:

  • IPA
  • Prickbort
  • Alfanol Truck
  • Deironizator
  • Kilka razy myte

Pod paznokciem/szczoteczką to nie schodzi, udaje się na jakiś czas zamaskować dressingiem do gum/plastików:

QkY860Ph.jpg

4ogt7JGh.jpg

43Pfuweh.jpg

Tu jak widać pośrodku listwy jest plastik by zamontować relingi i z nim jest wszystko ok:

5Jyb4Eyh.jpg

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy to jedna z porażek Opla. Niczym ich nie oczyścisz. Wykonane są z aluminium, które z biegiem czasu się utlenia i niszczy powłokę farby która je pokrywa. Możesz je zdemontować delikatnie, oczyścić i pomalować lub kupić nowe. Ja wybrałem drugą opcję gdyż udało mi się je kupić w kpl. za 120,-. Znajomy zeszlifował je na samochodzie ( oczywiście odpowiednio zabezpieczył lakier) pomalował pod kolor karoserii wraz z zaślepkami i ma od dwóch lat spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio hmm... przyznam się, że nie, ale nic nie tracę i spróbuję przy następnym myciu - dzięki za podpowiedź

@sebek1993 wydaje mi się, że tak, ale też sprawdzę przy następnym myciu - dzięki za podpowiedź

@ZUMAL czyli pewnie wszystkie próby doczyszczenia nic nie dadzą. Kupno drugich pewnie rozwiąże temat na 3-4 lata, ale potem ponownie będzie to samo. Z malowaniem nie jest zły pomysł - muszę się zastanowić czy warto :) - dzięki za wskazówki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.