Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - szara insignia


PIO1405

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawana jest szczęśliwym posiadaczem szarej Iśki, na lato planuje zafundować jej trochę "zabiegów kosmetycznych :cool:. Od pewnego czasu czytam Wasze forum (od wszystkich informacji głowa kwadratowa :D). Złożyłem sobie taki zestaw:

Wnętrze (ceny orientacyjne, zastanawiam się czy nie wziąć 2 tych szczotek - jedna do skór, jedna ogólnie do wnętrza):

5ac3a2c17a454_wntrze.png.03f3f9c6bb7b4436eabd597957648488.png

Zewnątrz (ceny orientacyjne):

5ac3a3652cb49_zewntrz.png.9a552f02a67a2a2a7d34937fe5093e01.png

Wiadra, mikrofibry, pędzelki kupie w jakimś sklepie typu leroy merlin.

Mam problem z woskiem, aplikatorem do wosku i zastanawiam się czy warto brać dressing do opon (jeżeli bym brał to firmy ADBL). Co do wosku to zależy mi aby był trwały i ładnie oddawał głębie lakieru. Będzie to moja "pierwsza przygoda", więc chciałbym żeby w miarę łatwo było nałożyć wosk. Przeszukałem trochę forum i w oko wpadły mi 2 woski (nie wiem czy dobrze dokonałem wyboru).

1. SOFT99 FUSSO COAT 12 MONTHS WAX DO CIEMNYCH LAKIERÓW 200 g

2. Dodo Juice Purple Haze naturalny wosk miękki ciemne lakiery 30ml lub Dodo Juice Blue Velvet naturalny wosk twardy ciemne lakiery 30ml

Czym najlepiej będzie wyczyścić chromowany grill oraz klamki? Bo obecnie maja jakby taki osad czy coś w tym stylu (takie małe kropeczki).

Czy do mycia szyb nada się zwykły płyn do mycia szyb, a do mycia ekranu nawigacji płyn do mycia monitorów i telewizorów?

Czy użycie preparatu vampire liquid jest niezbędne przed glinkowaniem?

Czegoś brakuje lub coś jest zbędne w w/w zestawie?

W załączniku zdjęcie mojej iśki, bród bród i jeszcze raz bród, zdjęcie robione w dniu zakupu - każdy wie o jaki odcień szarego lakieru chodzi ;).

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam!

iśka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie będę musiał trochę pieniędzy dołożyć do tych mikrofibr i reczników. Wosk chciałbym kupić za około 80-100zł, a ten Pete53 kosztuje około 200 zł :/ Jest jakiś podobny zamiennik? Bo widziałem zdjęcia to robi wrażenie ;)

Ile takich ścierek z mikrofibry potrzebuje aby wypolerować autko po wosku?

A ten wosk dodo lipa? Cena przystępna i w sumie nie potrzeba mi 200g opakowania, kupiłbym mniejsze i potem testował inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIO1405  możesz też wziąć pod uwagę Funky Witch Hipnotic Icon - kosztuje akurat stówkę bez rabatu, na forum masz teścik który mnie tak zachęcił, że w tym roku właśnie kupiłem Iconę zamiast Pete'a na sezon letni :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosków... zamieszam. Fajne i trwałe woski robi blit hamber. Cenowo wypadają korzystnie. Dodatkowo dostaniesz w gratisie rewelacyjny moim zdaniem aplikator. Używałem tych od chemical gyus, meguiars ale teraz moim numerem 1 są aplikatory od blit hamber. Co do hyponotic icon.... ten wosk musi mieć bardzo dobrze przygotowana powierzchnię. Zaraz ktoś powie, że jak każdy wosk

Petes53 bardzo fajny wosk. Jeden z moich ulubionych... Banalny w aplikacji oraz bardzo dobry look. Cena... Tego nie oceniam ponieważ jak wpadniesz w spirale detailingu będzie to miało mniejsze znaczenie.

Co do blit hamber... Są również testery. Zawsze starczy Ci na kilka "smacowan".

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIO1405 Jak chcesz koniecznie  spróbować Pete's 53 akurat kolega @SylPio ma na sprzedaż za 85 złoty ok polowe;D . Więc jak znalazł;D dorzucisz sobie Dodo na testy i porównasz który ci bardziej pasuje;). Myślę ze jak ci nawet Pete;s 53 nie podpasuje to szybko znajdzie nowego nabywce . Ma dużo dobrych opinii .Sam osobiście kupiłem go z myślą na okres letni:wub:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.